12 wykroczeń i 60 punktów karnych w 5 minut

Piątek, 18 Kwiecień 2014
Gdynia

W niecałe 5 minut, jeden z motocyklistów pędzący po gdyńskich drogach, popełnił 12 wykroczeń. Mężczyzna próbował uciec przed policjantami. Gdyby… miał prawo jazdy naliczonych zostało by mu 60 punktów karnych. Sprawa pirata drogowego została skierowana do sądu.

Całe zdarzenie zarejestrowała kamera w radiowozie. Poruszający się ulicą Wiczlińską motocyklista nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Funkcjonariusze gdyńskiej drogówki ruszyli za uciekinierem w pościg rejestrując to zdarzenie. 

Kierujący nie reagował jednak na sygnały świetlne i dźwiękowe. Pościg za motocyklistą trwał 5 minut. Kierujący dwunastokrotnie złamał przepisy ruchu drogowego m. in. przyśpieszał ponad dopuszczalną prędkość, poruszał się lewą stroną drogi i wyprzedzał w miejscu niedozwolonym. Prędkość maksymalna, jaką osiągnął w trakcie ucieczki swoim motocyklem wyniosła ponad 150 km/h. 

Kierujący stanowił zagrożenie dla siebie i innych. Po zatrzymaniu policjanci przebadali mężczyznę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, okazało się, że był trzeźwy. 36-latek nie posiadał dokumentów upoważniających do prowadzenia pojazdu, dowodu rejestracyjnego, a sam pojazd nie był dopuszczony do ruchu. 

W trakcie ucieczki kierowca popełnił 12 wykroczeń. Policjanci skierowali do sądu wniosek o ukaranie mężczyzny. Sąd w takich przypadkach może orzec zakaz prowadzenia pojazdów oraz nałożyć na kierowcę karę grzywny.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Piątek, 18 Wrzesień 2020
Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Środa, 16 Wrzesień 2020
Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Czwartek, 3 Wrzesień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020