17-latek utonął w Wyspowo

Poniedziałek, 2 Lipiec 2012
Powiat Wejherowski

17-latek utonął w jeziorze Wyspowo (gmina Wejherowo). Policjanci otrzymali zgłoszenie w niedzielę około godziny 16:00. Jak ustalili na miejscu zdarzenia, chłopcy płynący łodzią wywrócili się na jeziorze. Jeden z  nich został uratowany przez świadka zdarzenia, natomiast drugi z  chłopców utonął. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Policjanci w trakcie prowadzonego dochodzenia ustalili, że czterej chłopcy spędzali czas nad jeziorem. Około godziny 16:00 małoletni wypłynęli łodzią na jezioro. Po pewnym czasie gdy znajdowali się dość daleko od brzegu łódź wywróciła się, a znajdujący się na niej chłopcy wpadli do wody. Dwaj z nich zaczęli się topić. Jak ustalili funkcjonariusze na miejscu zdarzenia, jeden ze świadków, gdy zauważył tę sytuację natychmiast ruszył na pomoc. Popłynął do nich i uratował 15-latka. Niestety drugi z chłopców utonął. Został wyłowiony z jeziora przez strażaków.

Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Większość jezior nie tylko w naszym powiecie nie ma strzeżonych kąpielisk, dlatego też zawsze nad wodą należy zachowywać rozwagę i ostrożność.

Komentarze
Reklama