26-latek odpowie przed sądem za usiłowanie rozboju

Czwartek, 17 Maj 2018
Powiat Wejherowski

26-latek odpowie przed sądem za usiłowanie rozboju. Mężczyzna napadł na kobietę, która szła wczesnym rankiem do pracy. Sprawca po kilku dniach został zatrzymany przez kryminalnych. Wczoraj został doprowadzony do wejherowskiego sądu. Został tymczasowo aresztowany. Za przestępstwo usiłowania rozboju grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 5 maja po godzinie piątej rano na terenie jednej z mniejszych miejscowości powiatu. Sprawca zaatakował kobietę idącą ścieżką. O całym zdarzeniu pokrzywdzona powiadomiła policjantów. Z ustaleń mundurowych wynikało, że napastnik chciał zabrać jej kartę do bankomatu wraz z pinem oraz telefon komórkowy. Kobiecie udało się uciec napastnikowi. 

Wezwani na miejsce kryminalni z wejherowskiej komendy natychmiast zajęli się sprawą, ustalili okoliczności zdarzenia oraz rysopis sprawcy. 11 maja br. Po godzinie 17:00 policjanci zauważyli na jednej z ulic Wejherowa mężczyznę, który przypominał tego z rysopisu wskazanego przez pokrzywdzoną. 26-latek został zatrzymany. 

26-latek został przesłuchany przez śledczych. Wczoraj został doprowadzony do sądu, a następnie tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo usiłowania rozboju grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Komentarze
Reklama