30-latka znęcała się nad psami

Środa, 18 Grudzień 2013
Małe Trójmiasto

Policjanci z Wejherowa zatrzymali w 30-latkę, która znęcała się nad psami. Dzisiejszą noc spędziła w policyjnej celi. Kobiecie za popełnione przestępstwo może grozić może nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny wejherowskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o tym, że pies jest przywiązany do słupa w pobliżu torowiska. Funkcjonariusze udali się we wskazane miejsce i tam ujawnili martwego psa. Obok psa dodatkowo znajdowały się także dwa szczeniaki. Policjanci od razu zajęli się tą sprawą. Funkcjonariusze z wejherowskiej komendy szybko ustalili właścicielkę zwierząt, którą okazała się 30 –letnia mieszkanka gminy Łęczyce.

Mundurowi ustalili, że kobieta trzymała zwierzęta w prowizorycznej „budzie” znajdującej się w pobliżu domu. Martwe zwierzę, miało do szyi przywiązany gruby sznur, na końcu którego znajdował się węzeł. Policjanci ustalili, że pies ten był niehumanitarnie traktowany przez właścicielkę, gdyż był uwiązany do budy na krótkiej linie, a ponadto w „budzie” nie było posłania, zbite deski nie chroniły zwierząt ani przed zimnem ani przed deszczem czy śniegiem. Oprócz tego zwierzęta były niedożywione. Jeden ze szczeniaków z uwagi na stan zdrowia został uśpiony.

30-latka została zatrzymana i noc spędziła w policyjnej celi. Jeszcze dziś zostanie przesłuchana i usłyszy zarzuty w prokuraturze najprawdopodobniej dotyczące utrzymywania zwierząt w niewłaściwych warunkach bytowania w tym utrzymywania ich w stanie rażącego niechlujstwa.

Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat. 

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020