3500 osób w Biegu Europejskim - pobiegnij i Ty

Piątek, 26 Kwiecień 2013
Gdynia

Już ponad 3500 osób zapisało się do Biegu Europejskiego! Rejestrować się można jeszcze tylko dziś. Chętni do startu mogą zarejestrować się jeszcze tylko dziś. Najłatwiej zrobić to na stronie www.europejski.sts-timing.pl
 
10-kilometrowy Bieg Europejski tradycyjnie odbywa się na początku maja w Gdyni. W tym roku - w sobotę 11 maja o godz. 13.30. Cieszy się coraz większą popularnością wśród biegaczy z całego kraju, co doskonale pokazują statystyki. Dość powiedzieć, że pierwszy bieg w roku 2006 ukończyło 108 osoby, a 12 miesięcy temu metę przekroczyło aż 1593 biegaczy. Czy w tej edycji padnie roku rekord? Wszystko na to wskazuje, bo na liście startowej jest już ponad 3500 osób.
 
By przebiec 10 km nie trzeba być herosem o nadludzkich siłach. Wystarczy odrobina zaprawy i  samozaparcia. 10 kilometrów to optymalny dystans. Nie jest tak wymagający jak maraton czy półmaraton, więc dla początkujących nie stanowi bariery nie do przebycia. Mimo wszystko jest wyzwaniem dla doświadczonych biegaczy, którzy walczą o śrubowanie swoich życiowych rekordów. Dlatego, jeśli jeszcze nie mieliście okazji w wziąć udziału w  biegu ulicznym w Gdyni, warto spróbować. Tym bardziej, że jest jeszcze trochę czasu na przygotowania.
Bieg Europejski zalicza się do cyklu Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych, w ramach którego odbywają się także: Bieg Urodzinowy, Bieg Europejski i Nocny Bieg Świętojański. Organizatorem cyklu jest Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Piątek, 18 Wrzesień 2020
Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Środa, 16 Wrzesień 2020
Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Czwartek, 3 Wrzesień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020