37-latek z Wejherowa zatrzymany w związku z pobiciem ze skutkiem śmiertelnym

Poniedziałek, 29 Styczeń 2018
Wejherowo

Policjanci z Wejherowa ustalają okoliczności śmierci 52-latka, którego zwłoki w piątek po południu ujawniono w bramie na ul. Puckiej w Wejherowie. Mundurowi zatrzymali 37-letniego mężczyznę w związku z podejrzeniem, że ma on związek z ta sprawą. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od lat 5, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności. Dzisiaj został on przez sąd tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

W piątek po południu dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał zgłoszenie o tym, że w bramie na ul. Puckiej leży mężczyzna. Natychmiast na miejsce udali się policjanci i pogotowie ratunkowe. Lekarz, który był obecny na miejscu stwierdził zgon.  Decyzją prokuratora ciało zabezpieczono do badań sekcyjnych.

Śledczy przeprowadzili szczegółowe oględziny, rozpytywali świadków. Z ustaleń policjantów wynikało, że do śmierci mężczyzny mógł przyczynić się 37-latek, który przebywał w pobliżu miejsca zdarzenia. Został on zatrzymany i doprowadzony do wejherowskiej komendy. Badanie przeprowadzone przez mundurowych alko-testem wykazało, że był on nietrzeźwy.

Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty – spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, w wyniku którego następstwem była śmierć człowieka. Przestępstwo to podlega karze pozbawienia wolności od lat 5, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

Dzisiaj w tej sprawie odbyło się posiedzenie sądu, sprawca został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. 

Komentarze
Reklama