38-latek został tymczasowo aresztowany

Czwartek, 14 Maj 2020
Wejherowo

Policjanci wczoraj doprowadzali 38-latka do sądu w Wejherowie. Mężczyzna odpowie za kradzieże oraz za włamanie. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został wczoraj tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.


Policjanci od pewnego czasu pracowali nad sprawami kradzieży, do których dochodziło w lokalnych sklepach. Funkcjonariusze w trakcie przeglądania zapisów monitoringu wiedzieli, że sprawcą jest ten sam mężczyzna. Sprawca kradł ze sklepów alkohol, artykuły spożywcze, odzież, włamał się także do witryny sklepowej i ukradł z niej dwa telefony komórkowe. Policjanci, pracując nad tymi kradzieżami, zebrali i połączyli sprawy drobniejszych kradzieży, ponieważ mogły one stanowić przestępstwa popełnione w czynie ciągłym. Mężczyzna został doprowadzony do wejherowskiej komendy przez strażników miejskich. 38-latek został przesłuchany przez policjantów, następnie w wejherowskiej prokuraturze usłyszał cztery zarzuty dotyczące kradzieży mienia, w tym dwa w czynie ciągłym oraz zarzut popełnienia przestępstwa kradzieży z włamaniem.

Wczoraj został przez policjantów doprowadzony do Sądu Rejonowego w Wejherowie, który zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy.

Za kradzież mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Piątek, 18 Wrzesień 2020
Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Środa, 16 Wrzesień 2020
Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Czwartek, 3 Wrzesień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020