45-latek poszukiwany w całym kraju został zatrzymany w Wejherowie

Poniedziałek, 4 Luty 2013
Wejherowo

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który rozkochiwał w sobie kobiety, pożyczał od nich pieniądze, a potem nie oddając długu znikał. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że oszukał wiele kobiet. 45-latek poszukiwany jest w całym kraju na podstawie 9 listów gończych oraz 4 zarządzeń prokuratury. Pierwsze listy gończe za nim wystawiono już w 1993 r. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymali zgłoszenie od oszukanej kobiety. Mieszkanka Wejherowa nawiązała kontakt z 45-letnim mężczyzną przez Internet. Początkowo rozmawiała z nim za pomocą Internetu, a później telefonicznie. W końcu doszło do spotkania. Po pewnym czasie mężczyzna zaoferował, że załatwi jej taniej telefon komórkowy. Jedyne, co pokrzywdzona musiała zrobić, to przekazać mu 1200 zł na jego zakup. Kobieta dopytywała się, kiedy będzie miał dla niej telefon, ale mężczyzna ją zbywał. Zauważyła, że zaczął się podejrzanie zachowywać. Zamykał się w łazience, szeptał przez telefon, pisał tajemnicze sms-y. Pokrzywdzona nabrała podejrzeń i  wykorzystując moment, że 45-latek zasnął zawiadomiła o swoich podejrzeniach policję.

Jak ustalili mundurowi mężczyzna w ostatnim czasie oszukał także inną kobietę na kwotę około 10 tys. zł, za co także był poszukiwany.

45-latek został zatrzymany i ostatnie dwie noce spędził w policyjnym areszcie. Niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat pozbawienia wolności. 45-latek z uwagi na wydane za nim listy gończe, z  których wynika, że ma do odbycia po kilka lat pozbawienia wolności, najbliższe lata spędzi w areszcie śledczym bądź zakładzie karnym.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020