72-latek zbierał do puszki pieniądze na rzekomo chorą córkę, której nie miał!

Środa, 5 Wrzesień 2018
Reda

Policjanci z Redy zatrzymali mężczyznę w związku z przestępstwem oszustwa. 72-latek zbierał do puszki pieniądze na rzekomo chorą córkę, której nie miał. Został zatrzymany i usłyszał zarzut. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Redzie otrzymali telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że na jednej z ulic miasta chodzi mężczyzna i zbiera pieniądze na rzekomo chorą córkę. Zgłaszający podał także, że podejrzewa, iż jest on oszustem. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy zastali zgłaszającego oraz 72-latka, który chował już tablicę informacyjną o zbiórce pieniędzy i próbował odejść z miejsca zdarzenia. Mundurowi wylegitymowali mężczyznę, potwierdzili zgłoszenie i zatrzymali podejrzewanego o dokonanie przestępstwa mieszkańca województwa lubelskiego.
Mundurowi pracując nad wyjaśnieniem sprawy zebrali materiał dowodowy, z którego wynika, że 72-letni mężczyzna faktycznie prowadził zbiórkę pieniędzy na chorą córkę, której nie miał. Informacja była fałszywa, mężczyzna wyłudzał od ludzi pieniądze, a w pudełku, które miał ze sobą było kilkadziesiąt złotych

Policjanci zabezpieczyli do sprawy pudełko – skarbonkę oraz tablicę z informacją o zbiórce pieniędzy na chorą córkę. 72-latek został już przesłuchany i usłyszał zarzut oszustwa, za które grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Komentarze
Reklama