Aktywna Gdynia: Dookoła golfowego świata

Wtorek, 19 Marzec 2013
Gdynia

Wiosna coraz bliżej! Aby przygotować się na jej przybycie i z ochotą rozpocząć ćwiczenia w plenerze, dobrze zaprawę przejść jeszcze zimą. Na przednówku często brakuje nam energii, a organizm bywa osłabiony. Zapraszamy w podróż dookoła świata. Golfowego świata.
 
Miejsce, w którym taką podróż bez opuszczania Gdyni można odbyć, jest Golf Park Gdynia. Jak to możliwe? Wszystko dzięki symulatorom golfowym. Znajdują się one wewnątrz budynku klubowego, zatem nic nie zmąci spokoju gry, nawet gdy na dworze mróz i plucha.

W Golf Park Gdynia możemy zagrać na dwóch symulatorach, które wiernie oddają realia prawdziwej gry. Poza tym, że nie musimy pokonywać kilometrów wędrując od dołka do dołka, pozostałe aspekty rozgrywki są niemal identyczne z rzeczywistymi. W  klimat wprowadzają nawet odgłosy ćwierkających ptaków, dyskretnie dobywające się z głośników. 

Gracz do dyspozycji otrzymuje wszystko, co golfiście do partyjki potrzebne - kompletny zestaw kijów i  piłeczek. Na szczęście nie musi ciężkiej torby nosić na plecach - obraz na ekranie automatycznie podąża za piłką. To, co w symulatorach wirtualne, to cyfrowe modele 3D ponad 50 najsłynniejszych pól golfowych globu, które oglądamy na wyświetlaczach. Pozostałe elementy gry są jak najbardziej realne. Musimy dobrać odpowiedni kij, przyjąć właściwą pozycję i oczywiście... piłkę wystrzelić w kierunku naszpikowanego czujnikami ekranu. Zastosowany tu system odczytuje nie tylko trajektorię lotu, ale także rotację piłki i siłę uderzenia. Precyzja gdyńskich symulatorów jest bardzo wysoka, co wydatnie wpływa na realizm gry. Dzięki temu sprawi ona frajdę zarówno początkującym, jak i doświadczonym golfistom. Korzystanie z symulatorów jest proste i intuicyjne. Już po kilku pierwszych uderzeniach, każdy jest w stanie poradzić sobie z ich samodzielną obsługą.

Golf, zwany czasem królewską dyscypliną, postrzegany jest w Polsce jako sport ekskluzywny. Na świecie podejście do golfa jest zdecydowanie inne - w niektórych krajach uprawiany jest wręcz masowo. O jego popularności świadczy włączenie, po 112 latach przerwy, do programu olimpiady. Zatem warto próbować. Kto wie, może olimpijską "buławę" nosimy w plecaku i Gdynia będzie początkiem drogi do Rio? Tak czy owak, gra na symulatorach golfowych to fascynujący sposób spędzania wolnego czasu - samemu bądź w gronie przyjaciół.
 
Do Golf Park Gdyni wrócimy latem, by spróbować gry na świeżym powietrzu. Tymczasem zapraszamy na nasz film.

Golf Park Gdynia
ul. Spółdzielcza 1
tel. 58 721 24 24
www.golfparkgdynia.pl

Cennik:
Cena za godzinę korzystania z symulatora, bez względu na liczbę grających osób.
 
Dni powszednie:
60 zł/godz.
50 zł/godz. (do godziny 15.00)
Weekend:
80 zł/godz.
70zł/godz. (po godzinie 15.00)

Komentarze
Reklama
Gdynia
Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Piątek, 18 Wrzesień 2020
Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Środa, 16 Wrzesień 2020
Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Czwartek, 3 Wrzesień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020