Atrakcje Władysławowa i okolic - co zwiedzić poza sezenom?

Piątek, 27 Wrzesień 2019
Region

Władysławowo to urokliwie miasteczko położone w województwie pomorskim, na Pobrzeżu Gdańskim. Każdego roku wielu Polaków wybiera tę miejscowość na miejsce spędzenia wakacji.

Warto jednak wspomnieć, że Władysławowo jest malownicze również poza ścisłym sezonem turystycznym przypadającym na lipiec i sierpień. Ciekawa okolica i moc atrakcji sprawia, że można tu przyjeżdżać właściwie przez cały rok.

Władysławowo poza sezonem?

Władysławowo leży w dogodnej lokalizacji - blisko stąd do Gdańska czy na Półwysep Helski. Jest więc doskonałą bazą wypadową do zwiedzania okolicy. W sezonie letnim miejscowość jest bardzo oblegana przez turystów - chyba nikogo nie powinno dziwić, że w tym czasie na plażach Władysławowa ciężko jest o wolne miejsce.

Tłoku zarówno na plażach, jak i na ulicach można jednak uniknąć, wybierając się nad morze poza sezonem. W czerwcu czy we wrześniu można złapać wiele promieni słońca, a często woda nadaje się do kąpieli. Nawet jeżeli pogoda nie dopisze, okolica obfituje w wiele atrakcji, dlatego nie trzeba martwić się o nudę.

Osoby ukierunkowane typowo na zwiedzanie Pomorza powinny wybierać się na wakacje poza miesiącami letnimi, kiedy to można uniknąć kolejek po bilety czy spokojnie i bez korków przemieszczać się pomiędzy wakacyjnymi miejscowościami.

Poza sezonem ceny noclegów znacznie spadają i apartamenty Władysławowo można wynająć nawet za połowę ceny. W stosunku do miesięcy letnich może to przynieść znaczne oszczędności.

Co zwiedzać poza sezonem?

Poza sezonem letnim wynajmując apartamenty Władysławowo, nie musimy obawiać się o nudne, szare dni. Morze Bałtyckie wygląda pięknie o każdej porze roku i gdy tylko nie pada, można spacerować jego pięknym wybrzeżem. W samym mieście można podziwiać piękną panoramę okolicy z wieży znajdującej się w Domu Rybaka czy przechadzać się po dużym porcie morskim.

W wolnych chwilach warto wybrać się na wycieczkę na Hel - na miejscu turyści mogą zobaczyć bunkry i wzmocnienia z okresu II wojny światowej, które rozciągają się wybrzeżem już od Kuźnic. Z Władysławowa niedaleko jest do Trójmiasta, które stanowi atrakcję o każdej porze roku.

W Gdyni na turystów czeka malownicze nadbrzeże, przy którym cumują - ORP Błyskawica oraz Dar Pomorza. Są to statki pełniące funkcję muzeów, które są udostępnione do zwiedzania. Zwieńczeniem wycieczki może być gdyńskie akwarium, pełne okazów żywych ryb z całego świata. Sopot jest miejscem typowo spacerowym, w którym warto zobaczyć słynne na całą Polskę molo i miejską starówkę.

Nawet kiedy pogoda nie dopisuje, zawsze można poszaleć w sopockim aquaparku. Chyba najciekawszym miastem okolicy Władysławowa jest jednak Gdańsk, pełen średniowiecznych zabytków i pięknej zabudowy miejskiej. Obiekty te wyglądają zachęcająco szczególnie wieczorami, kiedy są odpowiednio oświetlone.

Jak widać, nawet poza sezonem we Władysławowie i jego okolicy można ciekawie spędzić czas. Wystarczy znaleźć jedynie odpowiednie apartamenty Władysławowo, by cieszyć się urokami Bałtyku o każdej porze roku za niewielką kwotę.

Apartamenty Władysławowo – tylko na BlueApart.pl.

Komentarze
Reklama
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020