Audiobooki

Niedziela, 3 Październik 2010

Stają się coraz bardziej popularne. Mają nawet swoich kolekcjonerów. Audiobook, czyli z języka angielskiego książka mówiona. Jest to nagranie dźwiękowe z tekstem czytanym przez lektora. Zapisane na nośniku CD w formie audio lub w formacie MP3. Audiobooki znajdowały głównie zastosowanie dla osób niewidomych. Ale cieszą się coraz większą popularnością wśród osób, które na czytanie książek nie mają czasu, a słuchają ich w czasie długich podróży, podczas joggingu, podróżując komunikacją miejską, czy jeżdżąc na rowerze.

Sprawdzają się również podczas codziennych prac lub gdy zmęczeni po całym dniu pracy przed komputerem chcemy po prostu odpocząć, gdy przyjemny głos czyta za nas ulubioną lekturę. Książki są odczytywane i interpretowane przez znanych aktorów lub ludzi związanych z show-biznesem, co niejednokrotnie podwyższa ich atrakcyjność. Zamykamy oczy i ze słuchawkami w uszach przenosimy się w świat, tak często odległy i innych od naszej rzeczywistości.

Moje dzieciństwo to adapter i płyty z bajkami, nastawiane raz i jeszcze raz...teraz mamy powrót do dzieciństwa, tylko w formie bardziej nowoczesnej. Nie obawiajcie się ceny, bo audiobooki wcale nie są droższe niż książki, kosztują w granicach 30 złotych. W ostatnim czasie powstało bardzo dużo sklepów internetowych, gdzie można się w nie zaopatrzyć. Niektóre wydawnictwa do książek dołączają już płytę CD z nagraniem. Może warto spróbować.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Piątek, 18 Wrzesień 2020
Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Środa, 16 Wrzesień 2020
Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Czwartek, 3 Wrzesień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020