Baltic Rhythmic Gymnastics Cup 2015 w Rumi za nami

Poniedziałek, 3 Sierpień 2015
Rumia

Po raz jedenasty w Rumi rozegrany został Międzynarodowy Turniej w gimnastyce artystycznej Baltic Rhythmic Gymnastics Cup 2015.

To wydarzenie już na stałe wpisało się na mapie światowej gimnastyki. Na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji  w Rumi kibice mogli zobaczyć reprezentantki Azerbejdżanu, Chin, Finlandii, Rosji, Słowenii, Izraela oraz Polski.

Była to doskonała okazja, żeby zobaczyć w Polsce najlepsze zawodniczki na świecie i to przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata, które odbędą się we wrześniu w Stuttgarcie.

Tegoroczny Baltic Rhythmic Gymnastics Cup 2015 zdominowały Polki. Zarówno solistki jak i zespoły drużynowe, zaprezentowały się w kilku układach, w trakcie których międzynarodowe jury oceniało poziom trudności oraz wykonanie.

Bardzo wysoki poziom zawodów nie przeszkodził naszym zawodniczkom w odniesieniu spektakularnego sukcesu. Polki zwyciężyły we wszystkich kategoriach grupowych, wśród solistek na podium kilkukrotnie stanęła również, pochodząca z Trójmiasta, Anna Czarniecka, która zdobyła trzy medale, w tym jeden złoty.