Bałtyk Gdynia II wygrywa Puchar Dyrektora GOSRiT Luzino

Wtorek, 2 Marzec 2010

Frekwencja dopisała na turnieju halowej piłki nożnej o Puchar Dyrektora GOSRiT Luzino dla młodzieży urodzonej w 1994 i młodszej. Finał stał się wewnętrzną sprawą drużyn Bałtyku, wygrał Bałtyk II dopiero po serii rzutów karnych. Nie zabrakło emocji, jak i niespodzianek, zaciętych pojedynków i sensacyjnych rozstrzygnięć.

W turnieju wystartowało 12 drużyn, jak się okazało rozpiętość wiekowa i umiejętności drużyn była bardzo duża, od trzecio- i pięcio-klasistów do drużyn GOSRiTu czy Bałtyku.

W tej sytuacji turniej został podzielony na dwie silniejsze grupy A i B, gdzie zwycięzcy tych grup awansowali od razu do półfinału (jak w systemie hokejowym np. na IO) a drużyny z drugich miejsc i najlepsza trzecia z korzystniejszym bilansem awansowały do ćwierć finału. W grupie C zagrali młodsi i teoretycznie słabsi, z tej grupy awansował do ćwierć finału tylko zwycięzca, jak się później okazało zespół „Turbo Żółwie".

Do pierwszej sensacji doszło już w grupach, do dalszej fazy nie awansował zwycięzca turnieju z Orlika w tej samej kategorii wiekowej zespół GOSRiT Luzino (1996). Wszystko zaczęło się dobrze,  GOSRiT miał przewagę w meczu z Bałtykiem I Gdynia i zabrakło tylko wykończenia co najmniej trzech stuprocentowych sytuacji. To się oczywiście zemściło w końcówce, po dwóch błędach bramkarza, Bałtyk wygrał 2:0, ale tak to jest w bramce GOSRiT-u staje z konieczności lewy pomocnik. Ta grupa okazała się bardzo silna, FC Ogórki, które przegrały 1:3 z Honorowymi Dawcami wygrały z Bałtykiem, a dla GOSRiT-u nie był to dobry dzień, po wypaczających wynik błędach sędziego przegrali 1:2 z Dawcami i na skutek niekorzystnych dla nich rozstrzygnięć w grupie B odpadli z rozgrywek. Z uwagi na protest złożony na drużynę FC Ogórki (dot. posiadania w składzie zawodników starszych niż urodzonych w 1994) Ogórki musiały opuścić imprezę, dzięki czemu do dalszej rundy awansowało Milwino. Tak więc grupę A wygrał Bałtyk I. W grupie B słabo spisywali się „Przeciętni", jedni z faworytów turnieju, awansowali co prawda z drugiego miejsca, ale w ćwierć finale mieliśmy kolejną niespodziankę. Ekipa Michała Hinz, Adriana KankowskiegoDominika Pielowskiego ledwie doprowadziła do remisu 1:1 w końcówce spotkania a i tak przegrała w karnych z ekipą „Turbo Żółwi". Stojący w bramce „Przeciętnych" Szymon Śmigalski nie był w stanie obronić pięciu kolejnych karnych, natomiast Michał Brzeski „wyciągnął" aż dwa (jeden powtórzony).

Szczęście sprzyjało ambitnie grającej drużynie Milwina, w ćwierć finale pokonali Honorowych Dawców i dopiero „fart" opuścił ich z Bałtykiem II w półfinale, gdzie milwinianie mogli i powinni byli wygrać, przegrali 2:3.

Milwino nie dało sobie wydrzeć medalowej pozycji i pokonało w meczu o 3 miejsce „czarnych koni" rozgrywek - drużynę „Turbo Żółwi". Medale i dyplomy za pierwsze dwa miejsca odebrali gdynianie. Jak widać pobyt i obóz w Luzinie przysłużył się Bałtykowi, forma rośnie, życzymy im oczywiście powodzenia w zmaganiach ligowych.

Pierwsza szóstka turnieju:

 

1.    Bałtyk II Gdynia

2.    Bałtyk I Gdynia

3.    Milwino

4.    Turbo Żółwie Luzino

5.    Przeciętni Kębłowo

6.    Honorowi Dawcy Krwi Luzino

 

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020