Bardzo dobry początek Orkana w rundzie wiosennej

Niedziela, 14 Marzec 2010

Piłkarze Orkana Rumia pokonali wczoraj na własnym boisku Darzbór Szczecinek 6:0. Był to pierwszy mecz obu drużyn w rozpoczynającej się rundzie wiosennej. Drużyna ze Szczecinka zajmuje ostatnie 16 miejsce w tabeli ligowej, dlatego wygranej zespołu Orkana byli pewni wszyscy działacze i kibice.

Podopieczni Bogusława Oblewskiego bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie, bowiem już w 18 minucie do bramki gości trafił Piotr Fera, kapitan Orkana. W 34 minucie było już 2:0 po bramce Grzegorza Nicińskiego. Po kolejnych 2 minutach kibice rumskiej drużyny cieszyli się już z kolejnego gola, którego zdobył z rzuty karnego Piotr Fera, zaliczając tym samy swoje drugie trafienie w tym meczu. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:0.

W drugiej połowie rumscy piłkarze nawet na moment nie zwolnili tempa. W 57 minucie swoją drugą bramkę zdobył popularny „Nitka". Kolejne dwa gole dla Orkana zdobyli, Ireneusz Malinowski w 77 minucie i Roland Kazubowski w ostatniej minucie spotkania.

Na uwagę i wielkie brawa zasługują kibice Orkana Rumia, którzy licznie przybyli na pierwsze spotkanie rundy wiosennej oraz bardzo gorąco dopingowali swój klub, co na pewno pomogło piłkarzom na boisku. /zdjęcie:orkanrumia.net/

Skład Orkana SSA: Biecke, Skwiercz, Fera, Manuszewski, Bodzak, Prinz, Stępień (66 Kazubowski), Laskowski (73 Malinowski), Smarzyński (35 Treppa), Niciński (80 Ilanz), Siemaszko.