Bardzo dobry występ zawodników KS Pool-Bilard Wejherowo na Mistrzostwach Polski Juniorów

Piątek, 9 Maj 2014
Wejherowo

W Kielcach odbyły się Mistrzostwa Polski w bilard. W mistrzostwach wzięła udział 4 –osobowa reprezentacja KS Pool-Bilard Wejherowo pod wodzą trenera Damiana Strągowskiego osiągając wspaniały sukces.

W kategorii juniorów starszych wystąpili Patryk StatkiewiczSzczepan Wójcik , a kategorii juniorów młodszych Konrad KleinszmitMichał Muklewicz. W ciągu pierwszych czterech dni odbyły się rozgrywki indywidualne w odmiany: „9” bil , „14-1” , „8” bil i „10” bil. Już pierwszego dnia worek z medalami otworzył Michał zdobywając złoty medal w „9” bil . Drugiego dnia w odmianę „14-1” Patryk zdobył złoto a Konrad brąz. Trzeci dzień też przyniósł medal – Konrad zdobył brąz w „8”bil. Bardzo udany występ juniorzy Pool-bilard Wejherowo zanotowali czwartego dnia – w odmianę „10”bil, Patryk wywalczył 2 miejsce zdobywając srebrny medal a Konrad i Michał zajęli 3 miejsca i brązowe medale. Godnym podkreślenia jest równa , wysoka forma każdego dnia wymienionej wyżej trójki –Chłopcy nie schodzili niżej 5 miejsca. Debiutant Szczepan zbierając doświadczenie w MPJ osiągnął dwa razy 13 miejsce i raz był 9.

Podbudowani sukcesami indywidualnymi drużyna zanotowała wspaniały start w rozgrywkach drużynowych i wygrywając po kolei 4 mecze z rzędu 3:0 zdobyła złoty medal. W finale zwyciężyliśmy faworyzowanych gospodarzy Nosan Kielce 3:0 a w meczu tym po porywającym i stojącym na bardzo meczu w „14-1” Michał ograł MVP zawodów Daniela Macioła 45:34 mimo , że pierwszej fazie meczu przegrywał 4:34. Złote medale zawisły na szyjach całej czwórki oraz trenera.

W klasyfikacji medalowej wśród kategorii chłopców klub z Wejherowa zajął 1 miejsce zdobywając łącznie 8 medali: 3 złote , 1 srebrny i 4 brązowe. Efektem rewelacyjnego występu jest powołanie do kadry narodowej: Patryka Statkiewicza , Konrada Kleinszmita i Michała Muklewicza. Cała trójka ma wielkie szanse na wyjazd w sierpniu do Słowenii na Mistrzostwa Europy Juniorów.