Bezbramkowy remis Gryfa Wejherowo

Poniedziałek, 18 Kwiecień 2016
Wejherowo

W dwudziestym szóstym kolejce II ligi piłki nożnej Gryf Wejherowo zmierzył się na wyjeździe z Olimpią Zambrów. Po bezbarwnym widowisku i niewykorzystanym rzucie karnym przez wejherowian, mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Niestety faworytem sobotniego spotkania nie byli żółto-czarni, którzy zajmują obecnie 17. miejsce w ligowej tabeli. Ich rywal, który nie dość, że rozgrywał mecz na własnym obiekcie, to jeszcze znajduje się w tabeli znacznie wyżej gdyż na 11. miejscu.

Pomimo odległego miejsca w tabeli wiosną podopieczni Piotra Rzepki prezentują się bardzo dobrze. W 6 spotkaniach ekipa Gryfa zdobyła aż 10 punktów, na co składa się aż trzy wygrane na swoim boisku z Siarką Tarnobrzeg 2:0 i Nadwiślanem Góra 3:0. Trzecia wygrana przypadła wejherowianom na skutek walkowera otrzymanego za spotkanie z wycofanym Okocimskim Brzesko. Wejherowianie przegrali dwa spotkania w Radomiu z Radomiakiem 2:1 i w Mielcu z liderem Stalą także 2:1, natomiast w ostatniej kolejce zremisowali w Wisłą Puławy.

Pierwsza połowa była niezwykle nudna. Kibice oglądali sporo gry w strefach obronnych i bardzo mało uderzeń. Pierwsze pół godziny drugiej połowy wyglądało podobnie jak cała pierwsza część spotkania. Było sporo gry w środku pola, a zarazem bardzo mało sytuacji podbramkowych. Mecz ożywił się dopiero w ostatnich dziesięciu minutach. Najpierw po przechwycie w środku pola świetnej sytuacji do zdobycia bramki nie wykorzystał wprowadzony chwilę wcześniej na plac gry Robert Brzęczek, a już dwie minuty później sędzia podyktował rzut karny dla Gryfa. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Mateusz Kuzimski, jednak jego strzał instynktownie obronił Piotr Czapliński. Warto dodać, że dwa tygodnie temu w meczu z Rakowem rozegranym na boisku w Zambrowie wejherowianie również nie wykorzystali rzutu karnego.

Olimpia Zambrów – Gryf Wejherowo 0:0

Olimpia Zambrów: Piotr Czapliński – Łukasz Grzybowski, Łukasz Piłatowski, Mariusz Gogol, Wojciech Dziemidowicz – Mariusz Dzienis (55` Michał Twardowski), Michał Kuczałek, Arkadiusz Mroczkowski (81` Robert Brzęczek), Sebastian Janik (65` Maksym Kowal), Robert Tunkiewicz – Przemysław Jastrzębski (74` Karol Buzun)

Gryf Wejherowo: Wiesław Ferra – Przemysław Mońka, Tomasz Lewandowski, Łukasz Nadolski, Maciej Dampc – Dawid Tomczak (57` Paweł Czychowski), Piotr Kołc, Piotr Łysiak, Jacek Wicon (57` Piotr Okuniewicz), Adrian Klimczak (77` Maciej Koziara) – Mateusz Kuzimski

Żółte kartki: Dzienis – Nadolski, Łysiak, Koziara