Bezpłatne badania mammograficzne dla mieszkanek Małego Trójmiasta

Poniedziałek, 21 Lipiec 2014
Wejherowo

26 lipca br. mieszkanki Małego Trójmiasta Kaszubskiego będą mogły wykonać bezpłatne badania mammograficzne. Specjalny mammobus pojawi się w miasteczku zdrowia organizowanym w ramach kampanii „Rak. To się leczy!” podczas pikniku „Złote Przeboje na wakacjach” w wejherowskim parku.

Jedną z zasad profilaktyki nowotworowej są systematyczne badania. Morfologia, badanie moczu, USG wymagają niewielkiego wysiłku, a pozwolą wykryć ewentualną chorobę we wczesnym stadium. Kobiety powinny również pamiętać o regularnej cytologii oraz mammografii. To ostatnie badanie będzie można bezpłatnie wykonać w najbliższą sobotę, w miasteczku zdrowia będącym częścią pikniku „Złote Przeboje na wakacjach” w Wejherowie. Specjaliści będą czekali na chętnych w mammobusie ufundowanym przez ING Życie.

Ideą kampanii „Rak. To się leczy!” jest zachęcanie do badań profilaktycznych i zdrowego stylu życia. Stąd pomysł na wyjście do ludzi i zorganizowanie miasteczka zdrowia podczas rodzinnego pikniku. Wierzymy, że stworzenie możliwości porozmawiania z lekarzem w sprzyjających warunkach, niekojarzących się ze szpitalem spowoduje, że wiele osób zdecyduje się na badania - mówi Alicja Zakrzewska, rzecznik kampanii "Rak. To się leczy!".

  • ING Życie od ponad roku angażuje się w akcje mające na celu promowanie profilaktyki nowotworowej, zwłaszcza takie, które w pozytywny sposób zachęcają Polaków do dbania o własne zdrowie i życie. Pikniki Radia Złote Przeboje łączą zabawę z edukacją w dziedzinie nowotworów i profilaktyki – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy ING Życie.

Wczesna diagnostyka jest szczególnie ważna w przypadku raka. Należy mieć świadomość, że niektóre nowotwory rozwijają się przez długi czas bezobjawowo, a jedyną drogą do wczesnej diagnozy są regularne badania kontrolne. Kampania „Rak. To się leczy!” ma na celu zachęcenie do podjęcia aktywnych działań zmniejszających ryzyko zachorowania na nowotwory, w tym systematycznych badań profilaktycznych.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020