Busem Przez Świat w Wejherowie

Wtorek, 12 Lipiec 2011

Grupa studentów ze Świdnicy podróżuje po świecie 20. letnim VW Transporterem T3. W ubiegłym roku objechali 12 krajów zachodniej Europy. W zeszłym tygodniu odwiedzili Wejherowo.

W tym roku na początku sierpnia wyruszają na Wschód. Chcą dotrzeć do Krymu i Stambułu. Wracać będą przez Grecję i Bałkany. W ramach przygotowań do dwumiesięcznej wyprawy pod nazwą „Lenovo East Trip 2011” wybrali się w krótszą podróż po Polsce, podczas której odwiedzili Wejherowo. Młodzi podróżnicy zwiedzili ratusz, posilili się w jednym z  wejherowskich barów i udali się na Półwysep Helski, chcąc po drodze zobaczyć Zamek w Krokowej, latarnię morską na Rozewiu i władysławowski port.

Jak nam powiedział Karol Lewandowski – jeden z uczestników wyprawy, na pomysł podróżowania własnym starym autem wpadli z powodu braku pieniędzy w studenckiej kieszeni. Za 2 tysiące zł kupili starego busa tzw. „ogórka”, własnoręcznie go wyremontowali, pomalowali i wyposażyli w  rozkładaną kanapę. Na pierwszą podróż do Gibraltaru zbierali pieniądze przez pół roku. W sumie ponad miesięczna podróż po Europie Zachodniej wraz z zakupem i remontem pojazdu kosztowała ich po 2 tys. na głowę.

- Teraz udajemy się w drugą stronę – na Wschód. Chcemy zwiedzić Ukrainę (w tym Czarnobyl), pojechać na Krym i dotrzeć do Stambułu, by chociaż na chwilę postawić nogę na terenie Azji – mówi Karol Lewandowski. – W  ubiegłorocznej podróży na nocleg nie wydaliśmy ani jednej złotówki. Pogoda była na tyle dobra, że część noclegów miała miejsce pod gołym niebem (karimata i śpiwór). W tym roku na Wschodzie powinno być taniej. Mamy też nadzieję, że uda nam się skosztować wschodnich specjałów.
W wyprawie na Wschód wezmą udział: Karol Lewandowski, Michał Gontko, Wojciech Lewandowski, Michał Głód i Krzysztof Dudek.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020