Buzała już zaczął strzelać dla Luzina

Poniedziałek, 3 Kwiecień 2017
Powiat Wejherowski

Z Piątkiem na stoperze, Kotwicą w środku pola i Buzałą w ataku tak rozpoczęli kolejny mecz ligowy zawodnicy lidera V ligi, Wikedu Luzino, którzy w ramach 18 kolejki ligowej podejmowali na własnym boisku Eko-Prod Szemud. Liczna jak na Luzino publiczność była świadkami jednostronnego pojedynku, w którym podopieczni trenera Lisewskiego wygrali 5:1.

Pierwszego gola gospodarze zdobyli już w 8 minucie, kiedy to płaskie podanie Rutkowskiego  wzdłuż linii pola bramkowego na gola zamienił bardzo aktywny Paweł Buzała. Było to premierowe trafienie byłego ligowca w barwach Wikędu. Dziesięć minut później było już 2:0, kiedy to sprytnym strzałem z głowy Darek Mienik pokonał bramkarza gości. Po tym golu tempo wyraźnie spadło i dopiero w drugiej połowie byliśmy świadkami kolejnych trafień.

Po zmianie stron w 53 minucie trzeciego gola zdobył Pliński, który wykorzystał „11” odgwizdaną po faulu na Buzale. W 61 minucie było już 4:0 . Autorem tej bramki ponownie był Darek Mienik, który w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza gości. Po tym golu co róż dochodziło do spięć pod bramką Szemuda, ale dopiero skutecznością popisał się wprowadzony kilka minut wcześniej junior Łukasz Murakowski, który zdobył piątego gola strzałem z najbliższej odległości.

Po tej bramce gospodarze rozluźnieni wysokim prowadzeniem pozwolili sobie na chwile słabości. Wykorzystał ją Mateusz Dampc zdobywając honorowe trafienie dla gości ustalając w ten sposób wynik spotkania.

Po tym zwycięstwie wzrosła przewaga naszej drużyny nad resztą stawki, która w tej kolejce pogubiła punkty.

Skład KTS-K Wiked Luzino: Pranga- Kenner, Piątek, Pliński, ( 67 Kożyczkowski Maciej) Koźyczkowski  Michał-  Rutkowski ( 63 Murakowski), Kotwica, Bank, Roppel – Mienik Dariusz ( 67 Bianga), Buzała ( 63 Oplatkowski)