Cenne punkty

Wtorek, 13 Listopad 2012
Wejherowo

W niedzielę WKS Gryf ORLEX Wejherowo odniósł cenne zwycięstwo nad ostatnim zespołem ligi Elaną Toruń. Wejherowianie wygrali 3:0 podczas ostatniego spotkania tej jesieni na Wzgórzu Wolności. Kibice opuszczali stadion w dobrych nastrojach.

Zespół z Torunia nie prezentuje się w obecnym sezonie najlepiej. Podopieczni Roberta Kościelaka przegrali większość swoich spotka w rundzie jesiennej, czego efektem jest ostatnia pozycja w tabeli drugiej ligi.

Żółto-czarni w pierwszej połowie mieli jedną groźną sytuację, w której mogli zdobyć bramki. Łukasz Pietroń nie pokonał jednak bramkarza gości. Golkiper torunian nie dotrwał do końca spotkania. W 38 minucie meczu zgłosił problem z mieśniem serca i oddychaniem, konieczna była zmiana.

W drugiej odsłonie zdecydowanie lepiej zaprezentowali się podopieczni Dariusza Mierzejewskiego. Po pierwszych dziesięciu minutach drugiej połowy gryfici prowadzili już 2:0, jedna z bramek była samobójcza. Wynik meczu w 68 minucie na 3:0 ustalił Grzegorz Gicewicz.

Gryf Orlex Wejherowo-Elana Toruń 3:0 (0:0)

Bramki: 55’Kowalski-sam., 56’Fidziukiewicz, 68’Gicewicz

Gryf: Duda - Stefanowicz (68 Szlas), Kochanek, Skwiercz, Króll - Pietroń, Felisiak (46 Krzemiński) - Siemaszko, Kołc, Gicewicz - Fidziukiewicz
Elana: Kamiński (38 Osiński) - Wypij, Kowalski, Kikowski, Młodzieniak (38 Popis) - Czarnecki, Wróbel, Świderek (85 Rasak), Mikołajczak (55 Sulej) - Dzienis, Bartkiewicz