Chemik niestety potwierdził swoją siłę i pewnie pokonał APS Rumia

Poniedziałek, 13 Październik 2014
Rumia

Zespoły stawiające przed sobą diametralnie różne cele w bieżącym sezonie II ligi spotkały się w sobotni wieczór w sali rumskiego MOSiR. Gospodynie mimo gładkiej przegranej z faworytkami do awansu pozostawiły jednak dobre wrażenia zmuszając w drugim secie policzanki do wysiłku.

Przewaga zespołu z Polic była widoczna w każdym elemencie. Począwszy od warunków fizycznych poprzez siłę z jaką uderzały piłkę, a na taktyce samej gry skończywszy. Gospodynie te różnice niwelować musiały sercem do walki, ofiarnością i entuzjazmem. W pierwszej odsłonie efektów tych starań widać na boisku nie było. Siatkarki z Rumi miały ogromne problemy z przyjęciem zagrywki i nie były w stanie nawiązać walki.

Żywiołowy doping rumskiej publiki podziałał mobilizująco na młode zawodniczki APS w drugiej odsłonie. Udało im się uporządkować grę i od pierwszej piłki rozgorzała zacięta walka. Trener Chemika Zdzisław Gogol już przy wyniku 7:6 dla gospodyń miał prosić o przerwę, aby zmobilizować swoje podopieczne do gry. Czas przyniósł zamierzony efekt, bo Chemik wygrał kolejne pięć wymian i wyrobił sobie przewagę. Nie zraziło to rumianek, które w dalszym ciągu porywały kibiców swoją grą, szczególnie ofiarnością w obronie. Policzanki musiały włożyć w grę maksimum wysiłku aby nie pozwolić dogonić się przeciwniczkom. Po najlepszym siatkarsko secie w tym sezonie II ligi w Rumi goście objęli prowadzenie 2-0 w meczu.

Początek trzeciej partii zapowiadał, że siatkarki z Rumi w dalszym ciągu będą wznosić się na wyżyny swych umiejętności, a widownia będzie świadkiem niespodzianki jaką niewątpliwe byłoby już samo wygranie seta przez APS. Wyrównana walka trwała do połowy odsłony, gdy seria punktów zdobyta przez przyjezdne okazała się zabójcza dla wiary w zwycięstwo rumianek. Przewaga policzanek nie była tak wyraźna jak w pierwszym secie, ale Chemik pewnie wygrał tą partię i cały mecz.
Oparty o młodzież zespół z Rumi zderzył się z przeciwnikiem, który ma za zadanie awansować do pierwszej ligi. Gładka porażka nie przynosi wstydu gospodyniom, a nabyte w tym spotkaniu doświadczenie powinno zaowocować dobrą grą przeciwko kolejnym konkurentom w drugoligowej rozgrywce.

Akademia Piłki Siatkowej Rumia – PSPS Chemik Police II 0-3 ( 7:25; 21:25; 14:25)
APS: A. Modrzejewska, M. Orlicka, I. Narwojsz, M. Grętkiewicz, A. Wilczyńska, O. Rudnik, M. Meller (libero); H. Piotrowicz, A. Laskowska, N. Filipkiewicz, A. Rychter, D. Reszka.
Chemik: A. Buczek, J. Szulc, N. Matusz, M. Soter, A. Kazeniecka, K Sadowska, M. Babczyńska (libero); K. Boguszewska, A. Oleksy, E. Oktaba, M. Jakóbiak, M. Kluza.