Cztery kolejne wejherowskie ulice otrzymały utwardzoną nawierzchnię

Wtorek, 3 Listopad 2015
Wejherowo

Cztery kolejne wejherowskie ulice otrzymały utwardzoną nawierzchnię z płyt YOMB. Są to ulice na os. Sucharskiego: Zielna, Modra, Złota i Urocza.

W tym roku 12 ulic otrzymało nawierzchnię z płyt betonowych. Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa wyjaśnił, że miasto tam wykorzystuje tę technologię, gdzie nie można jeszcze położyć nawierzchni bitumicznej m.in. ze względu na brak dokumentacji technicznej.

W przypadku Wejherowa tego typu ulic jest jeszcze sporo, ale żeby mieszkańcom poprawić komfort dojazdu do swoich posesji, nawierzchnie ulic utwardzane są płytami.

- Staramy się, aby w poszczególnych rejonach Wejherowa poza centrum realizować jak najwięcej ulic i utwardzać je płytami YOMB na całej przestrzeni ulicy, od ogrodzenia do ogrodzenia. Ten system jest praktyczny, bo gdy pada deszcz ziemia wchłania wodę i na drodze nie tworzą się kałuże, co jest korzystne również pod względem ekologicznym. Zakładamy, że w ciągu dwóch kadencji wszystkie ulice w Wejherowie powinny zostać utwardzone. Myślę, że da się to osiągnąć. Przykładem tak utwardzonej nawierzchni jest ul. Zielna – mówi prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt.

Jak informuje zastępca prezydenta miasta Beata Rutkiewicz koszt utwardzenia tych czterech ulic wyniósł 380 tys. zł. Na czterech ulicach ułożono w sumie 4200 metrów kwadratowych nawierzchni z płyt YOMB. Zadanie wykonała firma ZABRUK.

- Ta technologia utwardzania ulic jest korzystna. Płyty YOMB układa się dość szybko i zapewniają one dobry komfort dla mieszkańców. Obecnie trwa jeszcze układanie fragmentu ul. Uroczej, która za 3 tygodnie powinna być ukończona – dodaje Beata Rutkiewicz.

- Takiego zastrzyku utwardzonych ulic na naszym osiedlu już dawno nie było. Myślę, że mieszkańcy to zauważą i będą cieszyć się z tej realizacji – podkreśla radny miejski Dariusz Kreft podkreślając, że jest jeszcze trochę do zrobienia na os. Sucharskiego, ale przy takim tempie prac, które były w tym roku, można ze spokojem czekać na kolejne inwestycje drogowe.

W trakcie odbioru prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt rozmawiał z mieszkańcami wsłuchując się w ich sugestie i propozycje dotyczące wykonywanych inwestycji. Jak powiedział jedną z dłuższych ulic, która czeka na realizację w rejonie os. Sucharskiego jest ul. Wejherowska. Pierwsza jej część została już zrealizowana. Kolejne etapy będą miały miejsce w następnych latach.

W odbiorze uczestniczyli m.in. prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, zastępca prezydenta Beata Rutkiewicz, sekretarz miasta Bogusław Suwara, kierownik Wydziału Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Stanisław Brzozowski, inspektorzy Urzędu Miejskiego i przedstawiciele wykonawcy.

 

Komentarze
Reklama
Gdynia
Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Piątek, 18 Wrzesień 2020
Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Środa, 16 Wrzesień 2020
Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Czwartek, 3 Wrzesień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020