Czy można spać po złej stronie łóżka

Poniedziałek, 23 Kwiecień 2012
Małe Trójmiasto

Czy można spać po złej stronie łóżka? Podobno osoby, które śpią po lewej stronie łóżka są szczęśliwsze i bardziej pozytywnie nastawione do życia, jeśli wierzyć badaniom przeprowadzonym wśród 3000 Brytyjczyków korzystających z sieci hoteli Premier Inn.

Wybór odpowiedniej strony łóżka okazuje się więc prostym sposobem na to, aby od rana zapewnić sobie dobry nastrój. Badacze twierdzą, że ich wyniki wykazały, iż ci, którzy śpią po lewej stronie łóżka (z punktu widzenia osoby leżącej na plecach, wpatrującej się w sufit) to więksi optymiści od ich odpowiedników po stronie prawej.

- Oni są na ogół weselsi, ale też bardziej pozytywnie nastawieni do życia i zdolni do walki z codziennymi obciążeniami i stresem - stwierdziła Claire Haigh, rzecznik prasowy firmy Premier Inn, która zleciła badania. - Jest mniej prawdopodobne, aby ci, którzy śpią po prawej stronie łóżka obudzili się w lepszym nastroju. Prawie 30 proc. badanych spośród śpiących po lewej stronie potwierdza, że posiada pozytywne spojrzenie na życie w ogóle, w porównaniu z 18 proc. śpiących na prawym boku - dodała Claire Haigh.

Jednak nawet sami Brytyjczycy podchodzą sceptycznie do wyników tych badań. Uważają, że nie ma żadnego znaczenia, po której stronie łóżka śpimy. Okazało się ponadto, iż trzy czwarte respondentów było przywiązanych do boku łóżka do tego stopnia, że muszą trzymać się swojej strony, gdyż w przeciwnym wypadku czują dyskomfort po przespanej nocy.

A Ty, po której stronie łóżka śpisz?

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020