Czy radny Gafka wprowadza w błąd mieszkańców

Czwartek, 16 Luty 2012
Wejherowo

Ze zdziwieniem i niedowierzaniem przeczytałam na stronie internetowej Radia Gdańsk komentarz "oburzonego" Jacka Gafki, radnego Platformy Obywatelskiej Rady Miasta Wejherowa, którego zbulwersowało, że urzędnicy pojadą na wycieczkę integracyjną. Tymczasem skądinąd wiem i nie jest to żadną tajemnicą, że także pracownicy starostwa, gdzie pracuje radny Gafka jeżdżą na zagraniczne wycieczki. Zresztą on sam też. Zadać należy zatem pytanie, dlaczego radny Gafka wprowadza w błąd, zresztą nie pierwszy już raz, mieszkańców.

A tak naprawdę dziwię się ogólnemu zdziwieniu, bo wszystkie firmy - od prywatnych po państwowe, organizują wycieczki "jak zwał, tak zwał" - pracownicze, integracyjne, wypoczynkowe. Pieniądze nie są publiczne, tylko pracowników, gdyż pochodzą z funduszu socjalnego i - tak jak w przypadku swoich pensji - to pracownicy decydują na co je wydadzą. Może to być np. wycieczka, zasiłki, pożyczki, itp. Tak jest w każdej firmie.

Zgodnie z prawem fundusz socjalny tworzy się z odpisów od wynagrodzeń i jest on do WYŁĄCZNEJ dyspozycji pracowników, stanowi "własność" wszystkich
pracowników, w tym przypadku urzędu miejskiego. To nie są pieniądze urzędu czy też miasta, CZYLI NIE SĄ TO PIENIĄDZE PUBLICZNE. Trudno mieć pretensję o to, na co ludzie wydają swoje pieniądze. Podobnie, przecież nikt nie mówi pracownikom na co mają wydawać swoje pensje?

Zdziwienie może jedynie budzić fakt, że informacja wyszła od jakiegoś bloggera - czyżby na czyjeś zlecenie?

Mikkel Petersem, jak sam o sobie pisze, na rynku funkcjonuje również jako Interim Sales Manager, czyli menadżer od sytuacji trudnych (zwłaszcza tam gdzie trzeba zrealizować zmianę).

Śmiem wątpić, aby ów "specjalista" sam wpadł na ten pomysł....

Zapraszam również na mój facebookowy profil -> HYDE PARK WEJHEROWSKI

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020