Darmowe badania mammograficzne w powiecie wejherowskim

Wtorek, 26 Sierpień 2014
Powiat Wejherowski

Połowa Kobiet, w tym mieszkanek powiatu wejherowskiego, uprawnionych do bezpłatnego badania mammograficznego w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi wciąż nie skorzystała z możliwości zyskania spokoju o swoje zdrowie. Jeśli jesteś w grupie, która już się przebadała, bądź ambasadorem profilaktyki, zachęć swoje przyjaciółki do zgłoszenia się na badanie! Jeśli jeszcze się nie badałaś – przyjdźcie na badanie razem!

Mammografia to najważniejsze badanie diagnostyczne w kierunku wykrycia raka piersi. Ponieważ jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród kobiet dojrzałych, można powiedzieć, że mammografia to najistotniejsze badanie, któremu świadoma kobieta powinna się regularnie poddawać.
Niektóre kobiety nie zdają sobie sprawy z tego, jak istotna jest regularna kontrola i profilaktyka, która umożliwiając wczesne wykrycie zmian nowotworowych, pozwala na ich niemal 100% wyleczenie. Zachęcamy do aktywnego włączenia się w propagowanie wspomnianego Programu w swoim najbliższym otoczeniu!

Mammografię można będzie wykonać:

  • Rumia – 9 – 11, 14 września na parkingu przy Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR, ul. Mickiewicza 49
  • Reda – 15 września przy Przychodni Zdrowia, ul. Łąkowa
  • Gniewino – 17 i 18 września przy Ochotniczej Straży Pożarnej
  • Luzino – 24 września na Placu Parkingowym przy Hali Widowiskowo-Sportowej, ul. Mickiewicza 22
  • Szemud – 25 września przy Wiejskim Ośrodku Kultury, ul. Emila Kwidzińskiego 1

Nie dostała Pani imiennego zaproszenia na badanie? Nie szkodzi, jeśli jest Pani w wieku pomiędzy 50 a 69 rokiem życia (roczniki 1945 – 1964) i w ciągu dwóch lat nie miała Pani wykonywanej mammografii, przysługuje Pani bezpłatne badanie. Zachęcamy do rejestracji!

Aby nie musiały panie czekać w kolejce przy mammobusie, rekomendujemy wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 2 444. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu. Informacje o badaniach dostępne również na stronie internetowej www.mammo.pl

Komentarze
Reklama