Decydujący karny

Czwartek, 26 Lipiec 2012
Wejherowo

W środę 25 lipca o godz. 18.00 w Gniewinie zostało rozegrane spotkanie kontrolne pomiędzy II ligowym WKS Gryf Orlex, a zespołem Ekstraklasy Lechią Gdańsk. Spotkanie byłó wyrównane, o zwycięstwie biało-zielonych przesądził rzut karny.

Pierwsza połowa w wykonaniu obu zespołów nie imponowała, była zbyt wolna. Początkowo gra obronna Lechii była chaotyczna i nerwowa, co dawało sznasę gryfitom. Ci jednak nie potrafili wykorzystać swoich sytuacji. W 25 minucie Maciej Kostrzewa sfaulował Fidziukiewicza, sam jednak ucierpiał w tym starciu i został zmuszony do opuszczenai boiska. Jego miejsce zajął Łukasz Surma. Od tego momentu poprawiła się gra lechistów. Wynik jednak do końca pierwszej połowy był bezbramkowy.

Druga połowa to już dominacja drużyny z Gdańska. Wejherowianie nie mieli zbyt wielu szans na strzelenie bramki. W 62 minucie po zagraniu przez Kochanka ręką w polu karnym sędzia dyktuje rzut karny. Jedenastkę wykorzystuje Bajić. Od tego momentu Gryfici nastawili się na grę defensywna szukając szans z kontrataku. Wynik jednak nie udało się zmienić i mecz zakończył się wygraną Lechii 1:0.

Lechia Gdańsk - Gryf Orlex Wejherowo 0:1 (0:0)

Bajić 62'

Lechia:

I połowa:

Małkowski - Pietrowski, Bąk, Madera, Adriuskevicius - Kostrzewa (25 Surma),Andreu - Wiśniewski, Duda, Machaj - Rasiak

II połowa:

Buchalik - Deleu, Janicki, Bieniuk, Hajrapetjan - Zyska, Surma - Ricardinho, Bajić, Tuszyński - Grzelczak

Gryf Orlex:

Ferra - Kowalski, Kochanek, Kostuch, Warcholak (65'Skwiercz) - Kołc, Pietroń (55' Szymański), Gicewicz (75'Krzemiński), Felisiak (46'Stefanowicz), Fidziukiewicz (75'Wicki) - Siemaszko (75'Szlas)

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020