Dla dzieci - Tygrys Pietrek szuka odwagi w Rumi

Poniedziałek, 12 Listopad 2012
Rumia

Każdy z nas się czegoś boi. Ale największym tchórzem na świecie jest chyba mały Tygrysek Pietrek. Już w najbliższą niedzielę w Rumi dzieci będą miały szansę poznać tego wystraszonego zwierzaka i obejrzeć bajkę o jego przygodach. W Porcie Rumia CH Auchan najmłodsi zobaczą spektakl o odwadze i pokonywaniu własnych lęków. Wstęp wolny.

"Po paskach tygrysa poznają i o nim wydają sąd. Więc tchórze niech pasków nie mają. Tchórz gładki jest, bury lub blond" - takie słowa od swoich opiekunów słyszy Tygrysek Pietrek, bohater bajki Hanny Januszewskiej. Ich zdaniem nie zasługuje on na noszenie majestatycznych pasków, gdyż jest - jak na tygrysa - zbyt bojaźliwy. Pietrek faktycznie obawia się wszystkiego. Zdesperowany maluch wyrusza więc na wyprawę w poszukiwaniu odwagi. Szybko przekonuje się jednak, że nie kupi jej w sklepie, ale musi się jej samodzielnie nauczyć. Czy uda mu się pokonać strach i odzyskać tygrysie paski?

Opowieść Hanny Januszewskiej to pouczająca i wzruszająca historia o tym, jak w świecie pełnym niebezpieczeństw i zagrożeń radzić sobie samemu i nie bać się. Bajka o bojaźliwym tygrysku wychowuje i bawi całe rodziny. I przypomina, że boją się nie tylko ci najmłodsi, ale także ci całkiem dorośli.

Przedstawienie odbędzie się w ramach cyklicznych spotkań teatralnych dla najmłodszych - "Niedziele jak z bajki". Każda niedziela to inne przedstawienie i inny teatr. Cykl składa się z 10 bezpłatnych spektakli dobranych tak, by odwoływać się do dziecięcej wyobraźni i kształtować wrażliwość maluchów. W każdą trzecią niedzielę miesiąca dzieci mają okazję poznać świat teatru, lalek i aktora.

Przedstawienia odbędą się 18 listopada w Porcie Rumia CH Auchan w trzech turach, o godzinie 13.00, 15.00 i 17.00.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020