Dlaczego po przypadkowym stosunku, miewamy wyrzuty sumienia

Czwartek, 31 Grudzień 2015
Powiat Wejherowski

W obecnych czasach, coraz częściej zarówno mężczyźni jak i kobiety decydują się na jednorazowy seks z przypadkową osobą. Psychologowie wskazują różne przyczyny takiego postępowania. Najczęściej jest to samotność, chęć poczucia bliskości choć na chwilę, ale też zwyczajna zwierzęca potrzeba wyładowania seksualnego. Problem w tym, że oczekiwania przygodnych kochanków, dość często są od siebie bardzo rozbieżne. Tak więc po upojnej, pełnej namiętności nocy, przychodzi niezręczny poranek. 

Po obudzeniu się koło obcej osoby, (najczęściej też po wytrzeźwieniu, szacuje się, że zdecydowana większość jedno-nocnych przygód ma miejsce, kiedy partnerzy są pod wpływem alkoholu) najczęściej odczuwamy wstyd, zażenowanie, generalnie nie wiemy jak się zachować. Specjaliści ostrzegają, że w takiej sytuacji należy być bardzo ostrożnym. Twierdzą mianowicie, że bardzo dużą część osób decydująca się na stosunek z przypadkowym partnerem, stanowią osoby z przeróżnymi kompleksami, również tymi dotyczącymi sfery seksualnej. Szukają więc nowych bodźców, potwierdzenia swojej atrakcyjności i umiejętności seksualnych.

Najczęściej kobiety, które idą do łóżka z nowo poznanym facetem, chciałyby być „po wszystkim” szanowane i nie potraktowane przedmiotowo. Podobnie rzecz ma się z mężczyznami, zwłaszcza w pewnych przypadkach. Niejednokrotnie zdarza się tak, że facet pod wpływem dużego stresu czy dość często też alkoholu, po prostu  „nie staje na wysokości zadania”. W przypadku, gdy taka sytuacja ma miejsce w stałym związku opartym na czymś więcej niż seks, to jeszcze pół biedy. Nieodpowiednia reakcja czyli na przykład wyśmianie czy wyszydzenie faceta w takiej sytuacji przez przelotną partnerkę, może jednak trwale wpłynąć na jego dalsze życie erotyczne.

Istotne jest więc, żeby po jedno-nocnej przygodzie(już mniejsza o to czy udanej czy nie), potrafić zachować się odpowiednio wobec drugiej osoby. Żeby taki poranek był jak najmniej niezręczny, dobrze by było porozmawiać, zaproponować śniadanie, wspólna kawę czy odwiezienie do domu. Nawet jeżeli jedna ze stron czy nawet obie, nie chcą kontynuować tej znajomości. Warto po wspólnie spędzonej nocy postarać nie dać odczuć drugiej osobie, że jej rola już się skończyła i mamy ją gdzieś. Generalnie jeżeli obaj partnerzy nie są na stałe z kimś związani i tego chcą, w przypadkowym seksie nie ma nic złego. Jednak żeby dla obu stron nie skończyło się to potem traumą seksualną czy emocjonalną, warto po upojnej nocy zachować się przyzwoicie. Nawet jeżeli ta noc, zupełnie nic dla nas nie znaczyła.

Artykuł napisany przez pracowników Apteka Kamagra .pl – dowiedz się więcej.

Komentarze
Reklama