Do końca lutego amnestia w gdyńskich bibliotekach

Poniedziałek, 18 Luty 2013
Gdynia

Z dobrą książką trudno się rozstać. Wie o tym zwłaszcza Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni, które ogłosiła amnestię. Do końca lutego pozycje, które nie zostały oddane w terminie, można zwracać bez płacenia kary. Jest marchewka, jest i kij. Od marca opłata za przetrzymanie książki będzie większa.
 
Dotychczas kara za przetrzymanie egzemplarza wynosiła 1 zł za miesiąc. Od 1 marca 2013 r. będzie obowiązywał nowy regulamin, który zakłada opłatę w wysokości 0,20 zł za każdy dzień  przekroczenia terminu zwrotu wypożyczonej książki. Tak jak do tej pory czytelnik poniesie również koszty wysłania monitów. Łącznie kara za przetrzymanie woluminu sięgnie 6 zł miesięcznie. Dyrekcja biblioteki ma nadzieję, że dzięki temu książki szybciej będą trafiać do kolejnych zainteresowanych.
 
Od kwietnia wszystkie 23 jednostki MBP w Gdyni będą skomputeryzowane. Czytelnicy będą mogli sprawdzić w  systemie, czy książka jest dostępna. Trzy dni przed terminem otrzymają również przypomnienie o konieczności zwrotu egzemplarza, a później - upomnienie. Z jednej filii biblioteki będzie można wypożyczyć 4 woluminy, a w całej sieci - maksymalnie 12. Książki będzie można prolongować dwukrotnie maksymalnie o miesiąc.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Piątek, 18 Wrzesień 2020
Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Środa, 16 Wrzesień 2020
Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Czwartek, 3 Wrzesień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020