Dobre występy Błękitnych Wejherowo

Wtorek, 19 Listopad 2013
Wejherowo

W jesiennych rozgrywkach Pomorskiego Związku Piłki Nożnej wystąpiły 4 drużyny reprezentujące barwy WAPN Błękitni Wejherowo, po dwie z rocznika 2003 i rocznika 2004.

Najlepsze wyniki uzyskał pierwszy zespół z rocznika 2003, który na 12 rozegranych turniejowych meczów wygrał 10, zremisował 1 i tylko 1 przegrał.

- Cieszy nas dobra postawa tej drużyny, szczególnie że dobre wyniki poparte były dobrą, skuteczną grą. Pozostałe drużyny spisywały się raz lepiej raz gorzej, ale w zgodnej opinii trenerów chłopcy w każdym meczu robili co mogli żeby zaprezentować się jak najlepiej – mówi Jacek Przybylski

Jak wyjaśnia Jacek Przybylski system rozgrywek w tych grupach wiekowych nie polega na tradycyjnym rozgrywaniu meczów ligowych z jednym przeciwnikiem, ale na udziale wszystkich drużyn z danej grupy (zwykle od 4 do 5 drużyn) w kolejno następujących po sobie turniejach. Tak więc każdy zespół Błękitnych na przełomie września i października rozegrał łącznie po 4 turnieje. Udział wejherowskich drużyn w rozgrywkach wspierany jest przez Urząd Miejski w Wejherowie.

 

Komentarze
Reklama