Duża zmiana dla miłośników jednośladów! Czy bezpieczna?

Wtorek, 26 Sierpień 2014
Małe Trójmiasto

Kierowcy, którzy od co najmniej 3 lat mają prawo jazdy kategorii B, mogą bez zdawania egzaminu prowadzić motocykl o pojemności do 125 centymetrów sześciennych.

Eksperci twierdzą, że zmiana przepisów nie pogorszy bezpieczeństwa na polskich drogach. Co najmniej trzyletnie doświadczenie za kierownicą powinno wystarczyć do prowadzenia jednośladu. Inna jest technika jazdy, ale do niej można się przyzwyczaić.

Zmiany weszły w życie 23. sierpnia i już powodują szeroką społeczną dyskusję. Cieszą się zwłaszcza przyszli motocykliści, ale policja przestrzega i apeluje, by nie wsiadać na motocykl bez żadnego doświadczenia.

  • Takie sytuacje mogą powodować zagrożenie zarówno dla „świeżo upieczonych motocyklistów” jak i innych użytkowników dróg. Dlatego apelujemy o rozwagę. Jeśli ktoś w przeszłości nie jeździł motocyklem, a teraz zgodnie z nowymi przepisami ma do tego prawo, warto by pomyśleć o wykupieniu sobie choćby kilku godzin jazdy w firmie szkolącej kierowców. Warto też poćwiczyć manewry na placu zanim wyjedziemy na drogę. Przestrzegam też osoby, które będą się przesiadały z skuterów na motocykle, aby nie przeszacowały swoich umiejętności - mówi jeden z policjantów drogówki.
Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020