Dwa wypadki drogowe z udziałem dzieci. Policjanci apelują do rodziców!

Poniedziałek, 10 Październik 2016
Powiat Wejherowski

W jednej z miejscowości gminy Gniewino, kierowca samochodu osobowego potrącił dziecko, które wyszło zza autobusu wprost pod koła nadjeżdżającego samochodu. Do podobnego przypadku doszło kilka dni temu, że w Wejherowie, gdzie 7-latek wysiadając z samochodu, wpadł wprost pod koła jadącego samochodu. W obu przypadkach dzieci zostały przewiezione do szpitala. Pamiętajmy, że Ustawa Prawo o Ruchu Drogowy zabrania wychodzenia osób zza autobusu czy innej przeszkody, która organiczna widoczność na drodze, gdyż takie zachowanie stwarza zagrożenie w ruchu drogowym.

W ostatnich dniach na terenie Wejherowa i Gminy Wejherowo doszło do dwóch wypadków drogowych, podczas których dzieci wyszły na jezdnię zza przeszkody ograniczającej widoczność, wprost pod koła nadjeżdżającego samochodu. Do pierwszego zdarzenia doszło 5 października br. w Wejherowie na ul. Spacerowej. Na miejsce zdarzenia skierowani zostali policjanci, którzy wykonali oględziny oraz szczegółowo zajmowali się wyjaśnieniem wszelkich okoliczności dotyczących tego wypadku. Jak ustalili funkcjonariusze, 7-latek wtargnął na jezdnię zza stojącego samochodu, z którego wysiadł i wpadł wprost pod koła nadjeżdżającego samochodu osobowego.

Do następnego zdarzenia doszło kilka dni później tj. 8 października br. na terenie Gminy Gniewino. Jak ustalili policjanci pracujący na miejscu zdarzenia, kierowca samochodu osobowego potrącił 13-latka , który prawdopodobnie wyszedł zza autobusu bezpośrednio przed jadący samochód.

7 i 13-latek zostali przetransportowani do szpitala.

Policjanci przypominają i apelują!

Pieszy przechodząc przez jezdnię jest zobowiązany do korzystania z przejścia dla pieszych.

Jeśli pieszy chce przejść przez jezdnię, poza przejściem dla pieszych, to musi zrobić to tak, aby nie spowodować zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Musi ustąpić pierwszeństwa pojazdom. Co więcej, nie można przekraczać jezdni, jeśli najbliższe przejście znajduje się od nas w odległości do 100 metrów.

Policja apeluje do rodziców, aby przestrzegali swoje dzieci i instruowali, jak powinno się poprawnie przechodzić przez jezdnię oraz by sami dawali dobry przykład.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Piątek, 18 Wrzesień 2020
Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Środa, 16 Wrzesień 2020
Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Czwartek, 3 Wrzesień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020