Europejska Noc Muzeów 2020. Piętnasta edycja na Pomorzu – pierwsza online 

Czwartek, 14 Maj 2020
Duże Trójmiasto

W tym roku miała odbyć się 15sta edycja Nocy Muzeów w Trójmieście i na Pomorzu. W związku z pandemią COVID-19 wydarzenie w znanej od lat formie nie odbędzie się. Nie oznacza to jednak, że ta noc nie będzie wyjątkowa! Przeciwnie wiele muzeów, galerii, instytucji kultury zaplanowało niespodzianki na 16 maja! Wszystkie atrakcje odbędą się oczywiście online, także każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.   

Muzea, teatry, galerie, biblioteki i instytucje kultury działają przez cały czas trwania pandemii. Mimo, że nie mogły zapraszać gości do swoich siedzib, to i tak przygotowywały ofertę dla odwiedzających. Instytucje postanowiły również nie zawieść tych, którzy czekają na tę szczególną noc. Z tego względu niektóre z nich przygotowały specjalne programy online. Nie ruszając się z foteli, będzie można oglądać zbiory cyfrowe i dzieła sztuki, posłuchać rozmów o sztuce, czy wirtualnie przejść się po pracowniach. Do akcji Noc Muzeów online dołączyły już takie instytucje jak Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, Gdańska Galeria Miejska, Muzeum Gdańska, Europejskie Centrum Solidarności, Muzeum Archeologiczne, Nadbałtyckie Centrum Kultury, Muzeum Narodowe, Gdański Archipelag Kultury, Muzeum Kaszubskie w Kartuzach czy Fabryka Sztuk w Tczewie!  Oprócz tego instytucje zachęcają do nocnego oglądania wcześniej już udostępnionych materiałów m.in. transmisji filmów, debat, czy wirtualnych spacerów.

Europejska Noc Muzeów to wydarzenie, w którym rokrocznie bierze udział około 50 tysięcy osób w całym regionie Pomorza. Specjalnie przygotowywane programy, bezpłatne wejściówki i nietypowa nocna pora sprawiają, że noc cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem mieszkańców. Tak duża frekwencja to nie tylko długie kolejki, ale także tłumy w komunikacji miejskiej i na ulicach. Z tego względu Organizatorzy zostali zmuszeni odwołać wydarzenie i przenieść działania do sieci.   

 “Z utęsknieniem czekamy na powrót do normalności. Brakuje nam spotkań na żywo i zwyczajnych rozmów – mówi Karina Rojek, koordynatorka Nocy Muzeów na Pomorzu - Marzy mi się, by znów zobaczyć ustawiające się kolejki do instytucji, wziąć udział w grach miejskich, czy posłuchać koncertów w plenerze. Aby zachować tę namiastkę zabawy i radości, przenosimy część działań do sieci. Wiadomo, że to nie jest to samo, ale to teraz jedyna możliwość spotkania z odbiorcami i mieszkańcami Pomorza. Serdecznie zapraszamy na nasze profile w social mediach i do pozostania z nami w kontakcie!” 

Szczegółowy program znajduje się na www.nocmuzeow.ikm.gda.pl 

Wszystkie informacje na bieżąco będą udostępniane na oficjalnych kanałach Nocy Muzeów na Facebooku i Instagramie. Na kolejną odsłonę Europejskiej Nocy Muzeów Organizatorzy zapraszają za rok – 15. maja 2021 roku!

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020