Family Cup- Wielki Finał Mistrzostw Polski w Redzie

Wtorek, 31 Sierpień 2010

Trzy dni na czterech kortach Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Redzie oraz obiektach udostępnionych w malowniczym hotelu Wieniawa w Rekowie Górnym trwały zmagania tenisistów na Finałach XIV Amatorskich Mistrzostw Polski w rodzinnnych deblach i mikstach - Family Cup 2010. .

Była to już czternasta  edycja cyklu. Do rywalizacji stanęło 38 par, czyli 76 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Najbardziej zaciętym, ale jednocześnie rozegranym w atmosferze  fair play pojedynkiem był finał męskich debli,  pomiędzy Umbras Marcin, Umbras Paweł a Szustak Marcin, Szustak Krzysztof przyniósł zwycięstwo  tym pierwszym 6:3, 6:3.

W deblach kobiet tytuł mistrzyń uzyskały Anna Kamińska (mama) i Julia Zawitowska (córka), pokonując w finale  trzy pozostałe pary bez straty chociażby seta.W mikstach pierwsze miejsce  wywalczyła para Muszyńska Karolina, Muszyński Robert drugie miejsce przypadło parze Prażnowski Włodzimierz, Prażnowska Paulina, natomiast trzecia lokata powędrowała do zawodników Sitarz Dorota, Sitarz Rafał.

Finał ogólnopolski, który pierwszy raz odbył się w Redzie przysporzył wielu sportowych emocji, rozegrano 90 gier na profesjonalnie przygotowanych kortach, a same rozgrywki nie miały opóźnień mimo płatającej figle pogody.

Rozdanie nagród dla  najlepszych i losowanie atrakcyjnych nagród-niespodzianek wśród wszystkich zawodników odbyło się w biesiadnej atmosferze na terenie Hotelu Wieniawa. Nad całością imprezy czuwali osobiście Dyrektor Family Cup Janusz Zielonacki, oraz Dyrektor MOKSiR Jerzy Conradi. Nagrody najlepszym zawodnikom wręczał Burmistrz Redy Krzysztof Krzemiński.

 

Wyniki:

Deble Męskie

Grupa A:

1m Umbras Marcin, Umbras Paweł

2m Szustak Marcin, Szustak Krzysztof

3m Wargin Bartosz, Wargin Michał

Grupa B:

1m Bauć Ireneusz, Bauć Marek

2m Wawrzyniak Marek, Wawrzyniak Grzegorz

3m Trojan Marek, Trojan Rafał

Grupa C:

1m Łamasz Robert, Łamasz Tomasz

2m Rzepecki Andrzej, Rzepecki Maciej

3m Helbik Andrzej, Helbik Jacek

4m Bocheński Jerzy, Bocheński Michał

Grupa D:

1m Pobereszko Łukasz, Pobereszko Michał

2m Nowicki Jan, Nowicki Wojciech

3m Wawrzyniak Marek, Wawrzyniak Paweł

Grupa E:

1m Wilamowski Michał, Wilamowski Włodzimierz

2m Nowak Andrzej, Nowak Rafał

3m Żaczek Władysław, Żaczek Mariusz

Debel Męski – Faza „Play Off”

„For Runda”

Wawrzyniak Marek, Wawrzyniak Grzegorz – Nowak Andrzej, Nowak Rafał 6:2 ,6:2

Szustak Marcin, Szustak Krzysztof – Nowicki Jan, Nowicki Wojciech 6:3, 3:6 , 10:7

¼ finału:

Umbras Marcin, Umbras Paweł – Wawrzyniak Marek, Wawrzyniak Grzegorz 7:6, 6:3

Wilamowski Michał, Wilamowski Włodzimierz – Łamasz Tomasz, Łamasz Robert 6:2, 6:1

Pobereszko Łukasz , Pobereszko Nicol – Rzepecki Andrzej, Rzepecki Maciej 6:0, 6:3

Szustak Marcin, Szustak Krzysztof – Bauć Ireneusz, Bauć Marek  4:6, 6:4, 6:4

½ finału:

Umbras Marcin , Umbras Paweł – Wilamowski Michał, Wilamowski Włodzimierz 6:4, 6:1

Pobereszko Łukasz , Pobereszko Nicol - Szustak Marcin, Szustak Krzysztof 3:6, 3:6

Mecz o III miejsce:

Wilamowski Michał, Wilamowski Włodzimierz - Pobereszko Łukasz , Pobereszko Nicol 2:6 , 3:6

Finał:

Umbras Marcin , Umbras Paweł - Szustak Marcin, Szustak Krzysztof 6:3, 6:3

 

Debel Żeński – Faza Grupowa – Finałowa:

Kamińska Anna, Julia Zawitowska – Krzyżanowska Teresa, Liedtke Małgorzata 6:2, 6:4

Flis Monika, Flis Joanna – Szymczak Jadwiga, Szymczak Joanna 7:5, 6:4

Szymczak Jadwiga, Szymczak Joanna - Kamińska Anna, Julia Zawitowska 2:6, 2:6

Flis Monika, Flis Joanna - Krzyżanowska Teresa, Liedtke Małgorzata 6:4, 7:6

Kamińska Anna, Julia Zawitowska - Flis Monika, Flis Joanna 6:3, 6:4

Krzyżanowska Teresa, Liedtke Małgorzata - Szymczak Jadwiga, Szymczak Joanna 4:6, 7:5, 10:5

Kolejność końcowa:

1m Kamińska Anna, Julia Zawitowska

2m Flis Monika, Flis Joanna

3m Krzyżanowska Teresa, Liedtke Małgorzata

4m Szymczak Jadwiga, Szymczak Joanna

 

 

Finał Family Cup 2010 – Miksty (system do dwóch przegranych)

Finał:

Prażnowski Włodzimierz, Prażnowska Paulina – Muszyńska Karolina, Muszyński Robert 6:7,7:5,10:12

1m Muszyńska Karolina, Muszyński Robert

2m Prażnowski Włodzimierz, Prażnowska Paulina

3m Sitarz Dorota, Sitarz Rafał

4m Bauć Elżbieta, Bauć Janusz

Komentarze
Reklama
Gdynia
Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Piątek, 18 Wrzesień 2020
Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Środa, 16 Wrzesień 2020
Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Czwartek, 3 Wrzesień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020