Ferra kontuzjowany! Wielki powrót Szlagi na Wzgórze Wolności

Piątek, 16 Sierpień 2013
Wejherowo

Wobec poważnej kontuzji Wiesława Ferry działacze Gryfa Orlex musieli zareagować błyskawicznie. Trenujący ostatnio z żółto-czarnymi Maciej Szlaga zdecydował się na podpisanie rocznej umowy i został już głoszony do rozgrywek ligowych. Przypomnijmy, że w zeszłym sezonie Szlaga reprezentował barwy I-ligowej Arki Gdynia.

To właśnie z Gryfa Orlex Wejherowo do arki wywędrował 30-letni bramkarz. Dobre występy na Wzgórzu Wolności otworzyły golkiperowi możliwość zaprezentowania się na I-ligowych boiskach. Teraz po dwuletniej przerwie Szlaga wraca do Wejherowa i będzie starał się pomóc drużynie zarówno na II-ligowym froncie, jak i w rozgrywkach o Puchar Polski.

Formalnie nic już nie stoi na przeszkodzie przed tym, aby trener Grzegorz Niciński włączył zawodnika do 18-tki meczowej na pojedynek z GKS Tychy. Tym samym do roli zawodnika nie będzie musiał wracać Adam Duda, który jest teraz trenerem bramkarzy, a wobec kontuzji Ferry dwa razy musiał już pełnić funkcję drugiego golkipera.     

Szlaga przez dwa lata występów w Arce Gdynia zebrał spore doświadczenie. W  pierwszym sezonie łącznie z Pucharem Polski bronił w 18 meczach spędzając na boisku 1650 minut. Na początku trener Petr Nemec stawiał na innych golkiperów. Szlaga regularne występy rozpoczął od 19 kolejki, a  wcześniej był m.in. bohaterem serii rzutów karnych w meczu PP z Olimpią Elbląg.

W drugim swoim sezonie w Arce Szlaga mógł od początku liczyć na pełne zaufanie trenera Pawła Sikory. Grał regularnie aż do drugiej połowy rundy wiosennej, gdy to szkoleniowiec żółto-niebieskich postawił na Michała Szromnika.

Maciej Szlaga związał się z Gryfem Orlex roczną umową. Będzie to już piąty sezon tego bramkarza na Wzgórzu Wolności.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020