Gdyńskie place zabaw na celowniku Straży Miejskiej

Piątek, 3 Kwiecień 2015
Gdynia

Zdrowie i życie dzieci, dla każdego rodzica, jest najważniejsze. Jednym z miejsc gdzie na pociechy czyha niebezpieczeństwo są place zabaw. Jak informuje gdyński magistrat, te znajdujące się w Gdyni, przez najbliższy miesiąc znajdą się na celowniku Straży Miejskiej. 
 
W tym tygodniu rozpoczęła się akcja Bezpieczniej na placu zabaw. Patrole zajmą się kontroląosiedlowych placów zabaw pod kątem prawidłowego zabezpieczenia huśtawek, zjeżdżalni i innych urządzeń, z których korzystają dzieci. 

- Sprawdzą stan techniczny urządzeń, czy nie są uszkodzone, zardzewiałe, lub ławki nie są połamane - zapowiada Dorota Wołk-Karaczewska, rzecznik prasowy gdyńskich strażników i dodaje: Patrole zwrócą również uwagę na stan ogrodzenia, bo ostatnio coraz częściej że przez dziury do środka przedostają się nie tylko psy i koty, ale też dziki, które załatwiają się do piaskownicy. Zresztą sprawdzenie stanu piasku, to kolejne z zadań patroli.
 
Strażnicy miejscy zwrócą również uwagę, czy na placach zabaw nie przebywają osoby pijące alkohol i nietrzeźwe, co gorsza opiekujące się nieletnimi. Ta informacja powinna być zresztą zawarta w regulaminie placu zabaw, który zresztą musi stać tuż przy takim miejscu.
 
Po miesiącu kontroli powstanie raport. Właściciele terenów albo ich  administratorzy w przypadku nieprawidłowości będą musieli jak najszybciej usunąć usterki. Jeśli się nie dostosują, wówczas w ruch pójdą druczki mandatów.
 
Skoro o psich potrzebach była wyżej mowa warto dodać, że równocześnie z akcją kontroli placów zabaw, Straż Miejska w najbliższych dniach będzie wyjątkowo surowa dla właścicieli, którzy nie sprzątają po swoich psach oraz nie prowadzą czworonogów na smyczy. 
 

Komentarze
Reklama
Gdynia
Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Piątek, 18 Wrzesień 2020
Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Środa, 16 Wrzesień 2020
Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Czwartek, 3 Wrzesień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020