Gryf Orlex Wejherowo przegrał z przed ostatnią drużyną w tabeli

Niedziela, 29 Wrzesień 2013
Wejherowo

W ostatnim meczu wejherowscy piłkarze zmierzyli się przed własną publicznością z przed ostatnią drużyną w tabeli Calisią Kalisz. Mimo, iż żółto-czarni po bramce Marcina Dettlaffa prowadzili po pierwszych 45 minutach 1:0 musieli uznać wyższość teoretycznie słabszego rywala.

Druga odsłona meczu była szczęśliwa dla gości. Udało im się zdominować wejherowian, którzy nie potrafili zagrozić ich bramce. Zawodnikom z Kalisza udało się zdobyć dwie bramki i przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść.

• Dla niektórych moich zawodników mecz skończył się po pierwszej połowie. Gdy przegrywaliśmy, to zamiast rzucić się do ataku, to zabrakło nam charakteru. Co z tego, że mieliśmy optyczną przewagę, jak zagraliśmy bardzo źle - powiedział po meczy trener Gryfa Orlex Grzegorz Niciński.

Gryf Orlex Wejherowo - Calisia Kalisz 1:2 (1:0)

Bramki: 1:0 - Marcin Dettlaff (38), 1:1 - Mateusz Gawlik (67), 1:2 - Daiji Kimura (86)

Gryf: Szlaga - Brzuzy, Kostuch, Skwiercz, Warcholak - Kołc, Dettlaff - Dąbrowski (72 Więcek), Łuczak (46 Krzemiński), Siemaszko - Bejuk (76 Gicewicz)

Calisia: Kołba - Paczkowski (20 Wandzel), Gawlik, Fechner, Wieczorek - Sierzputowski (53 Stoychev), Cieślak, Książek, Kotwica - Kuciński (86 Jasiński), Bujalski (56 Kimura)