Gryf pierwszy raz na murawie

Sobota, 16 Styczeń 2010

Trzecioligowy zespół Gryfa Orlex Wejherowo w sobotę 15 stycznia rozegrał pierwszy w tym roku mecz kontrolny, był to zarazem pierwszy kontakt zwodników z murawą, co prawda sztuczną od ponad dwóch miesięcy. Przeciwnikiem gryfitów był inny trzecioligowy zespół Drutex Bytovia Bytów i to oni byli gospodarzami tego pojedynku. Mecz zakończył się remisem 2:2, do przerwy goście prowadzili 0:1 i ten wynik w pełni odzwierciedla to co działo się na boisku przez trzy połowy po trzydzieści minut. Bramki zdobyli, dla Gryfa: Jakub Siezieniewski (30') oraz Jarosław Rompca (54"), dla Bytovi: Krzysztof Bryndal (54') i Krystian Staniol (87').

Bardzo się cieszę, że mogliśmy zagrać pierwszy raz od tak długiego czasu na murawie. Było trochę nie dokładności, jednak ogólnie zagraliśmy bardzo przyzwoicie. Była to świetna forma treningu, do tego zagraliśmy z niezłą drużyną, która postawiła wysokie warunki gry. Przyglądam się, jak na razie nowym zawodnikom i przed nami jeszcze dziewięć spotkań kontrolnych, które na pewno pokażą kto zagra w wyjściowej jedenastce w pierwszym spotkaniu rundy wiosennej mówił po meczu trener Gryfa Wojciech Wasiek.