Gryf przegrał z wiceliderem

Poniedziałek, 7 Czerwiec 2010

W 29 kolejce III Ligi Bałtyckiej Gryf Wejherowo rozgrywał mecz na wyjeździe z wiceliderem tabeli drużyną Ragi Trzebiatów. Po bardzo dobrej pierwszej połowie i prowadzeniu do przerwy, „żółto-czarni” niestety przegrali z Ragą 4:1.

Od pierwszego gwizdka to wejherowianie byli zdecydowanie lepszym zespołem. Zaowocowało to już w 10 minucie meczu, po dobrym dośrodkowaniu Jarosława Felisiaka bramkę zdobył obrońca Gryfa - Wojciech Klemczyk. Kilka minut później gospodarze byli bliscy zdobycie remisowej bramki, lecz na szczęście dla Gryfa, Wawreńczuk z pięciu metrów trafił w słupek. W 25 minucie Dariusz Ciarczyński popisał się efektownym uderzeniem z około 30 metrów, niestety piłka trafiła w poprzeczkę gospodarzy. Pod koniec pierwszej połowy bramkarz wejherowian - Maciej Szlaga – uratował swój zespół przed stratą gola, broniąc sytuację sama na sam z Grzegorzem Wawreńczukiem. Gryfici schodzili do szatni prowadząc 1:0.

Po zmianie strona ostro zaatakowali gospodarze. Już po pięciu minutach drugiej połowy udało im się doprowadzić do remisu. Po kolejnych siedmiu minutach było już 2:1 dla Ragi. Drugą bramkę dla Trzebiatowa zdobył Erlich. Wejherowianie cały czas starali się doprowadzić do remisu przez co prowadzili bardzo niebezpieczną otwartą grę, która niestety źle się dla nich zakończyła. W 73 i 75 minucie zawodnicy Ragi zdobyli kolejne dwie bramki. Mecz zakończył się wysoką, choć nie zasłużoną przegraną Gryfa Wejherowo 4:1.

TKS Rega Trzebiatów - Gryf Wejherowo 4:1(0:1)

Skład Regi Trzebiatów: Prokosa, Kosakiewicz, Wilejto, Lewandowski, Hernacki(80.Kordowski), Jarmoszewicz, Janiszewski(45.Polak), Orłowski(78.Krzykowski), Wawreńczuk, Więcek(75.Jarecki), Erlich.

Skład Gryfa Wejherowo: Szlaga, Jezierski, Klemczyk, Politowski, Małecki, Ciarczyński(29.Meler), Felisiak, Basiński, Kozłowski(67.Król), Sumionka, Rompca.