Gryf uległ Arce Gdynia

Sobota, 7 Lipiec 2012

W sobotnie popołudnie WKS Gryf Orlex rozegrał kolejne spotkanie sparingowe. Rywalem podopiecznych Grzegorza Nicińskiego była pierwszoligowa Arka Gdynia. Mecz pierwtonie miał się odbyć na bocznym boisku GOSiR Gdynia, jednak z uwagi na warunki atmosferyczne przeniesiono go na Narodowy Stadion Rugby. Wynik był taki sam jak zimą, żółto-niebiescy wygrali 3:1.

Pierwsza połowa była lepsza w wykonaniu gdynian. To oni w tej odsłonie spotkania zdobyli gola. Piłkę w bramce umieścił Milos Gibala, zawodnik testowany przez żółto-niebieskich, po strzale z rzutu rożnego.

Drugie 45 minut było o wiele ciekawsze dla kibiców zgormadzonych na trybunach, doczekali się bowiem 3 bramek. Dwa gole padły w dośc krótkim odstępie czasu po strzałach Kamila Króla, kóry wszedł na boisko po przerwie. Żółto-Czarni jednak starali się jednak nie ustępować swoim rywalom i starali się zdobyć choćby honorowego gola. Udało się tego dokonać w 68 minucie kiedy to Michał Fidziukiewicz po podaniu Łukasza Pietronia pokonał Macieja Szlagę, byłego zawodnika Gryfa. Gryfici mieli okazję doprowadzić do wyrównania, jednak raz golkiper gdynian popisał się świetną interwencją, innym razem piłka przeleciała nd poprzeczką.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1.

Arka Gdynia - Gryf Wejherowo 3:1 (1:0)

Bramki: Gibala 18', Król 57' 61'- Fidziukiewicz 68'

Arka: Szlaga - Krajanowski (46' Robakowski), Brodziński, Sobieraj (64' Mazurkiewicz), Dettlaff - Vinicius (58' Gibala), Rzuchowski (34' Czoska), Pruchnik (46' Radosavljević), Tomasik (46' Radzewicz) - Gibala (46' Nwaogu) - Surdykowski (46' Król)

Gryf Orlex: Duda - Warcholak (56'Pietroń), Kochanek (55'Skwiercz), Kostuch (75'Zając), Kowalski (46'Króll) - Kołc, Felisiak, Wicki (46'Szlas), Pietroń (46'Oleszczuk), Więcek (46'Krzemiński) - Siemaszko (46'Fidziukiewicz)