Gryf w kolejnej rundzie Pucharu Polski

Poniedziałek, 15 Lipiec 2013
Wejherowo

Orlex Gryf Wejherowo przedostał się do kolejnej rundy Pucharu Polski, pokonawszy 3:2 Bytovię Bytów. W rundzie wstępnej wejherowianie mają wolny los.

Emocjonujące spotkanie zakończyło się wygraną 3:2 wejherowian, co przypieczętowała w 89. minucie zdobyta po ’dobitce’ bramka Grzegorza Gicewicza. Wcześniej w drugiej połowie bramkę zdobył także Wojciech Pięta (55.), a wynik otworzył w 10. minucie Tomasz Bejuk.

Jednak także i rywale mieli dogodne okazje, co wykorzystał w kontrowersyjnym rzucie karnym Janusz Surdykowski (18.). Ponownie na remis (2:2) strzelił już w drugiej połowie Wojciech Pięta (56.), ale okazji było znacznie więcej.

Wygrał ostatecznie Gryf, a to oznacza awans z rundy przedwstępnej do rundy wstępnej Pucharu Polski. Dobre spotkanie popsuli jedynie arbitrzy, których często niezrozumiałe decyzje psuły nastrój na murawie i na trybunach.

Z rywali Gryfa z II ligi gr. zachodniej nie powiodło się wymienionej wyżej Bytovii, a także Ruchowi Zdzieszowice, MKS-owi Kluczbork, Jarocie Jarocin i Górnikowi Wałbrzych.

Gryf, podobnie jak Zagłębie Sosnowiec, będzie miał w rundzie wstępnej wolny los. Mecze mają zostać rozegrane już 17 lipca, a jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań jest mecz Rakowa Częstochowa ze Stalą Stalowa Wola. W obecnej chwili, typy bukmacherskie bet365 dają Gryfowi spore szanse na przejście rundy wstępnej, jednak zależne będzie to od poziomu rywala.

Z kolei w dniach 27-28 lipca odbędzie się 1. kolejka sezonu 2013/14, w której ramach Gryf będzie się mierzył na wyjeździe z KS-em Polkowice. Jednak już teraz można powiedzieć, że letnie wzmocnienia dobrze służą drużynie. Pozostaje tylko poczekać aż potwierdzą to ligowe wyniki piłkarskie.