Gryf zwycięski, Orkan przegrywa

Sobota, 14 Kwiecień 2012
Powiat Wejherowski

Swoje ligowe spotkania w sobotę rozegrali Gryf Wejherowo i Orkan Rumia. Obydwa zespoły występowały na wyjeździe, gościły u drużyn z woj. zachodnio-pomorskiego.

Wejherowianie przebudzili się i pokonali 0:1 zespół z Polic. Przez pierwsze dwadzieścia minut dominowali gospodarze, jednak nie udało im się wykorzystać swoich sytuacji. W bramce żółto-czarnych doskonale spisywał się Wiesław Ferra. W 22 minucie meczu Grzegorz Gicewicz po dośrodkowaniu Łukasza Pietroń umieścił piłkę w bramce żółto-zielonych. Dziesięć minut później głową bramkarza gospodarzy pokonał Michał Skwiercz, bramka nie została uznana gdyż sędzia dopatrzył się spalonego.

Po zmianie stron piłkarze z Polic próbowali doprowadzić do wyrównania jednak nie udało im się to. W 66 minucie doszło do kontrowersyjnej sytuacji kiedy popychany przez zawodników Gryfa, Grabarczyk znalazł się na murawie, sędzia jednak nie uznał faulu. Na 15 minut przed końcowym gwizdkiem sytuacji sam na sam nie wykorzystał Krzysztof Wicki.

Gryf z dorobkiem 45 punktów zajmuje obecnie 2 pozycję w tabeli wyprzedzając Rumski Orkan.

Losu Gryfa nie podzielili piłkarze z Rumi, którzy przegrali swój mecz 3:1. Gospodarze dominowali od samego początku meczu. Już w 2 minucie padła pierwsza bramka dla zespołu z Dębna, a 5 minut później kolejna. Goście szybko wzięli się za dorabianie strat i stworzyli sobie kilka sytuacji bramkowych, jednak w bramce doskonale spisywał się Sebastian Fabiański.

W drugiej połowie gospodarze podwyższyli wynik zdobywając trzecią bramkę. W 81 minucie piłkarzom z Rumi udało się zdobyć honorowego gola. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, a zespół z Dębna zdobył cenne 3 punkty.

Chemik Police - Gryf Wejherowo 0:1

Dąb Dębno - Orkan Rumia 3:1

Link sponsorowany: GaboStudio - Strony i serwisy internetowe, e-marketing, pozycjonowanie.