Gryf zwyciężył przed własną publicznością

Czwartek, 3 Czerwiec 2010

Wczoraj Gryf Wejherowo podejmował na własnym stadionie piątą drużynę III Ligi Bałtyckiej Cartusię Kartuzy. Mecz zakończył się zwycięstwem wejherowian 2:1.

W pierwszej połowie spotkanie dużo było walki w środku pola, brakowało sytuacji podbramkowych i świeżości w grze. W końcówce pierwszej połowie udało się gościom za sprawą Piotra Karasińskiego zdobyć pierwszego gola w tym meczu. Dzięki bramce Krasińskiego, Cartusia schodziła do szatni prowadząc 1:0.

Po zmianie stron widać był po zawodnikach Gryfu, że motywujące słowa trenera w szatni wpłynęły pozytywnie na ich grę. „Żółto-czarni” dużo więcej biegali i walczyli o każdą piłkę, starając się zdobyć bramkę kontaktową. Na szczęście 9 minut przed końce spotkanie wejherowianom udało się doprowadzić do remisu po bramce Łukasza Basińskiego. Po kolejnych 7 minutach Gryf prowadził już 2:1. Bramkę na miarę zwycięstwa zdobył Jarosław Rompca, który w 67 minucie meczu zmienił Łukasza Króla. Dzięki bramkom zmieników Gryf odniósł bardzo ważne zwycięstwo i zdobył kolejne trzy ważne punkty. /foto:gryfwejherow.com/

Skład Gryfu: M. Szlaga – P. Małecki, K. Jezierski, W. Klemczyk, P. Politowski, A. Wolszlegier, J. Felisiak, M. Sumionka, M. Meler (Ł. Basiński 65’), Ł. Kozłowski (K. Szwół 91’), Ł. Król (J. Rompca 67’)