Interaktywna Mapa Redy. Niezależny Projekt Forumowiczów

Piątek, 1 Luty 2013
Reda

DZIENNIKARSTWO OBYWATELSKIE

Niezależny Projekt Forumowiczów e-reda.pl powstał niespełna miesiąc temu, a już podoba się wielu mieszkańcom i urzędnikom miasta Redy. Interaktywna mapa Redy wskazuje np. ciekawe miejsca kulturalne, podpowiada jak aktywnie spędzić czas czy gdzie wybrać się na zakupy.

Forum e-reda.pl to jedyne miejsce gdzie w wirtualnym świecie spotykają się mieszkańcy Redy. Poruszane są tam zagadnienia na każdy temat. Mieszkańcy wyrażają swoje opinie, obawy, zadowolenie na temat spraw życia codziennego, funkcjonowania miasta. Ostatnio forumowicze wpadli na pomysł stworzenia Interaktywnej Mapy Redy, jak zaznacza jeden ze współautorów mapy - Stworzenie takiej mapy to pomysł spontaniczny. Na forum e-reda.pl zrobiliśmy listę lokali gastronomicznych, potem dodaliśmy do niej adresy i bezpośrednie linki do menu aż w końcu całość została zwieńczona mapka z  lokalizacją tych miejsc. Tak też narodził się pomysł stworzenia mapy, na której zaznaczone byłyby wszystkie sklepy, punkty usługowe, firmy itp. itd.

Warto podkreślić zaangażowanie i wkład pracy współautorów mapy. Wszystko do tej pory odbywa się za darmo, zarówno jej tworzenie w wolnych chwilach jak i otrzymana całkowicie za darmo domena od administratora forum e-reda.pl. Zaskoczeniem jest również fakt, iż mapa funkcjonuje od niedawna, a pokrycie mapy jest prawie kompletne. -Myślę, że to pokrycie wynosi już około 95% i z każdym dniem rośnie. Mapa podzielona jest na kategorie, co ułatwia wyszukanie konkretnego obiektu, w dalszym ciągu rozrasta się o nowe. - Dodana została ostatnio kategoria Kultura i Sztuka - utworzone wspólnie z Miejskim Działem Kultury, kategoria Sport i Rekreacja - Z miejscami gdzie można aktywnie spędzić czas na sportowo lub wybrać się na spacer i zobaczyć ciekawe miejsca.

Rodzą się też wśród forumowiczów nowe pomysły z mapą związane, które mają ułatwić funkcjonowanie mieszkańców w  mieście. Stworzono kategorię Komunikacja, gdzie znajdują się wszystkie przystanki komunikacji miejskiej z aktualnym rozkładem jazdy. - Ogólnie jesteśmy otwarci na nowe propozycje, mapa cały czas jest w fazie rozwoju i to tylko od nas, mieszkańców Redy będzie zależało jak ona będzie finalnie wyglądała, co będzie zawierała - wyjaśnia jeden z współautorów trafionego pomysłu. Zadając pytanie czemu ma służyć ta mapa? Twórcy odpowiadają -  Chyba ułatwieniu sobie życia, w Redzie powstaje coraz więcej nowych osiedli, przeprowadza się coraz więcej ludzi. Chcemy pokazać mieszkańcom  ile ciekawych sklepów, lokali jest w naszej okolicy i że nie trzeba w każdej sprawie czy potrzebie kupna czegoś jechać np. do Gdyni.

Jest to jeden z przykładów, który pokazuje naszą niewiedze na temat miasta w którym mieszkamy. Wydawać by się mogło, że pewnych rzeczy nie jesteśmy w stanie załatwić "u siebie", jednak jak się dobrze prześledzi ofertę miasta może ona zaskoczyć.

Mapa jest darmowa, umieszczenie swojego obiektu, punktu również nie wymaga opłat. Zrobić może to każdy. Jeśli punkt nie został dodany przez forumowiczów, to można wypełnić formularz na stronie i przy najbliższej aktualizacji punkt zostanie dodany.

Mapa dostępna jest pod adresem http://mapa.e-reda.pl

Fan Page na Facebooku http://www.facebook.com/pages/Interaktywna-Mapa-Redy/354781431298237

Strona Forum http://e-reda.pl

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020