Jacek Gafka: Piję również Actimela

Poniedziałek, 7 Maj 2012
Wejherowo

Już po opublikowaniu artykułu "Czy psychodrinki nie wyniszczą radnego Gafki" otrzymaliśmy odpowiedź od samego bohatera tekstu, którego poprosiliśmy o ustosunkowanie się do kwestii spożywania tzw. psychodrinków. Oto treść listu:

"Dziękuję Panu Redaktorowi za możliwość zabrania głosu w sprawie, która może tyczyć się również mojej osoby, co niestety nie było do tej pory stałą praktyką także w tekstach zamieszczanych na portalu "Małe Trójmiasto", w których treści poruszano m.in. moją działalność.

Rzeczywiście na ostatniej sesji Rady Miasta w parze z moją codzienną dawką Actimela (zawierającego l. casei defensis) spożyłem również red bulla, jak robię to od czasu do czasu np. właśnie na dłuższych spotkaniach czy posiedzeniach. Linkowany w Pańskim mailu artykuł na portalu "Nadmorski.pl" oczywiście czytałem. Na samym początku zawiera on zdanie "[…] dla osób zdrowych [spożywanie napojów energetycznych- dod.] nie wiąże się z  żadnym ryzykiem". I to oczywista prawda. Rzecz jasna nie mam powodów czynić tajemnicy z faktu, iż jestem osobą w pełni zdrową, w związku z czym przy wyczerpujących zajęciach (a do takich na pewno należą obrady Rady Miasta, podczas których pracuję i jestem aktywny) oprócz rzeczonego actimela, piję również kawę czy red bulla. Co do tez zawartych w artykule, oczywiście każdy na podstawie oceny swojego stanu zdrowia indywidualnie powinien podejmować decyzję czy spożywanie napoju energetycznego pomaga jego organizmowi czy nie. Pamiętać należy o wszystkich składnikach napoju energetycznego (i tych pochodzenia naturalnego, jak również o pozostałych) i nigdy nie przesadzać z częstotliwością jego spożywania. W tym przypadku, podobnie jak we wielu innych dziedzinach życia, metoda "złotego środka" okazuje się być najlepszą".

Jacek Gafka

Radny Miasta Wejherowa

Komentarze
Reklama
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020