Jak uchronić się przed kolejnymi podwyżkami cen prądu?

Poniedziałek, 26 Marzec 2018
Gdynia

Pod koniec 2017 roku Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził kolejną podwyżkę cen energii. To oczywiście przekłada się na podwyższenie rachunków. Nie ma złudzeń, ceny nadal będą rosły. W Polsce ciągle króluje węgiel, mimo że jego wydobycie jest drogie, a elektrownie zanieczyszczają powietrze.

Jest jednak sposób, aby nie tylko obniżyć rachunki, ale też wpłynąć na zmniejszenie węglowych zanieczyszczeń. Dobrym rozwiązaniem jest instalacja inteligentnego systemu fotowoltaicznego na dachu domu. Taki zestaw nie tylko produkuje darmowy prąd zasilając urządzenia, ale jest ekologiczny, bo ogranicza smog.

Jak odzyskać wpływ na rachunki i środowisko

Jeśli posiadacz zestawu fotowoltaicznego wyprodukuje więcej prądu niż zużywa, jego prąd wpłynie do sieci zasilając inne domy. On sam zaś odbierze aż 80 procent z ilości energii, jaką wcześniej oddał. Stanie się to w momencie, gdy będzie potrzebował zasilania z sieci, na przykład w nocy.

Rachunki spadają nie tylko, gdy instalacja pracuje, a właściciel instalacji zużywa prąd, ale też wtedy, gdy „wypracowała” więcej, niż było to potrzebne – mówi Bartosz Iwicki, główny projektant Stilo Energy, firmy zajmującej się inteligentną fotowoltaiką. - Dla wielu klientów ważne jest tez to, że dzięki ich dachowej elektrowni, ta węglowa produkuje mniej prądu. Wygrywa więc także środowisko.

Pogoda to nie przeszkoda

Na rynku dostępnych jest wiele firm oferujących panele fotowoltaiczne. Jednak nie wszystkie dopasowują instalacje do danego regionu. Stilo Energy zapewnia system zarządzania energią słoneczną dostosowany do polskich warunków atmosferycznych. Inteligentnemu zestawowi fotowoltaicznemu nie przeszkadza zła pogoda, pracują one od rana do zmroku, nie tylko w słońcu.

Nasz system zaczyna pracę wcześniej niż przeciętny na rynku i kończy ją później – mówi Bartosz Iwicki ze Stilo Energy. - Został tak zaprojektowany właśnie z uwagi na polskie chłodne poranki i zmierzchy. Pomaga w tym zaprojektowany przez polskich inżynierów i produkowany w naszym kraju falownik, stanowiący centralny element systemu.

Rata lepsza niż rachunek

System może być sfinansowany kredytem, a rata ta jest bliska kwocie, jaką trzeba zapłacić za rachunek tradycyjnemu dostawcy za prąd. Warto więc zamienić rachunki za energię na niską ratę kredytu.

Oczywiście nadal pozostanie rachunek za prąd, ale będzie on wielokrotnie niższy – dodaje ekspert Stilo Energy. - Dlatego warto zainwestować, aby nie bać się rosnących rachunków i oszczędzać, jak tylko pojawia się światło dnia.

 

 

Monitoruj i zarządzaj

Instalacja została zaprojektowana w taki sposób, by domownik mógł zarządzać produkcją i zużyciem energii. Aby wiedział, ile energii wytwarza, czy i jaką ma nadwyżkę i ile zużywają sprzęty. Jest to monitorowane zdalnie, nawet przez aplikację w telefonie. Co więcej, instalacja jest monitorowana także przez Stilo Energy, by w razie potrzeby zareagować jak najszybciej.

Dbamy o to, by nasi klienci mogli zarządzać swoją energią, chodzi przecież o niebagatelne wydatki – dodaje Bartosz Iwicki – Stąd nasi klienci będą dostawać porady na temat jeszcze lepszego zarządzania własną energią. Czasem nawet prosta rzecz, jak wymiana przestarzałej zamrażarki, pozwoli zaoszczędzić spore pieniądze.

Gwarancja na 25 lat, a instalacja zwraca się w 6 do 8 lat

Gwarancja jest jedną z kluczowych kwestii, które należy przeanalizować przed zakupem systemu.

Oferta Stilo Energy to aż 25 lat gwarancji na panele fotowoltaiczne. Według ekspertów, dzięki darmowej energii elektrycznej instalacja zakupiona na kredyt zwraca się po 8 latach, a bez kredytu – po 6. Wydajność paneli to aż 30 lat, zatem przez 24 lata prąd staje się zyskiem. Czystym dla klienta i dla środowiska.

W Gdyni warto skorzystać z dofinansowania do zakupu paneli fotowoltaicznych

Gdynia to słoneczne miasto, dbające o warunki życia swoich mieszkańców. Mieszkańcy mogą skorzystać z dotacji na montaż instalacji wykorzystujących energię ze źródeł odnawialnych w budynkach mieszkalnych.  Wynosi ona 25% udokumentowanych kosztów inwestycji, ale nie więcej niż 2500 zł dla budynku jednorodzinnego i 5000 zł na dla budynku wielorodzinnego. To niezwykle ciekawa oferta, której nie powinni przeoczyć Ci, którzy mogą wykorzystać swój dach, aby obniżyć rachunek za prąd.

Skontaktuj się z doradcą: 

  • Piotr +48 573 445 770
  • Kamil +48 573 445 771
  • Marcin +48 573 445 772
Komentarze
Reklama
Gdynia
Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Piątek, 18 Wrzesień 2020
Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Środa, 16 Wrzesień 2020
Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Czwartek, 3 Wrzesień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020