Jak zwalczyć przeziębienie w trzech krokach? Odkryj nasz sposób!

Piątek, 4 Styczeń 2019
Region

W sezonie zimowym nasza odporność jest wystawiana na próbę i często zdarza się, że przegrywamy nierówną walkę. Zmuszeni do zostania w łóżku musimy uporać się z chorobą, w przeciwnym wypadku jej konsekwencje będą dwukrotnie bardziej odczuwalne. Prezentujemy trzy sprawdzone sposoby na szybki powrót do zdrowia. Pożegnaj przeziębienie, stosując się do naszego poradnika!

Zostań w domu, ale niekoniecznie w łóżku

Przyjęło się, że chorobę należy wyleżeć. Nasze mamy i babcie zwykły zaganiać nas do łóżek i nakrywać grubymi kocami. Ta metoda sprawdza się, gdy mamy gorączkę i chcemy ją obniżyć bez przyjmowania leków. Jeśli chodzi o przeziębienie, wystarczy pozostanie w domu. Nie musimy się kłaść. Zadbajmy o ciepłe kapcie i skarpetki, a kiedy wietrzymy pomieszczenie, zakładajmy czapkę aby nie narazić się na kontakt z zimnym powietrzem. Trzy dni bez wychodzenia na dwór są w przypadku przeziębienia wystarczającym czasem na to, żeby zregenerować siły. Pamiętajmy, że dla pełnego efektu, konieczne będzie zastosowanie jeszcze dwóch prostych kroków.

Nebulizacja jako najlepsza metoda na kaszel

Kiedy męczy nas przeziębienie, zwykle zmagamy się z zatkanymi zatokami, bólem gardła i kaszlem. Na wszystkie te dolegliwości odpowiedzią okazje się inhalacja, a dokładniej nebulizacja. Inhalatory do przeprowadzenia tego zabiegu są tanie, a jednorazowy zakup wystarcza na wiele lat. Wymienne maseczki pozwalają korzystać z nich całej rodzinie, od dzieci, przez rodziców, a na seniorach kończąc. W nebulizatorze umieszcza się sól fizjologiczną, a następnie przez kilka do kilkunastu minut wdycha się zdrowotną mgiełkę. Już po chwili nos się udrażnia, a górne i dolne drogi oddechowe zostają nawilżone. Nowoczesne inhalatory można nabyć w sklepach medycznych, jak MegaMedic. Dobrze to zrobić, zanim dorwie nas przeziębienie. W innym wypadku pozostanie nam inhalować się olejkami eterycznymi, do rozpylania na chusteczkę higieniczną lub na poduszkę.

Rozgrzewające napary z dobroczynnych składników

Podczas przeziębienia i innych infekcji, wskazane jest przyjmowanie płynów w rozmaitych postaciach. Zamiast mocnej kawy, zaleca się sporządzanie naparów z cytryną, miodem i imbirem. Proste składniki o właściwościach przeciwzapalnych dostarczone w formie rozgrzewającego napoju, błyskawicznie stawiają na nogi i dodają sił. W międzyczasie warto też wypić gorący rosół i nawilżać drogi oddechowe inhalacjami. Z naszych doświadczeń wynika, że stosując powyższe metody, można wrócić do formy sprzed przeziębienia w mniej, niż trzy dni. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie nie zachorujesz. Gdyby jednak się tak stało, pamiętaj aby przejrzeć inhalatory dostępne w sklepach medycznych i zaopatrzyć spiżarnię w cytrusy, korzeń imbiru i miód.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Piątek, 18 Wrzesień 2020
Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Środa, 16 Wrzesień 2020
Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Czwartek, 3 Wrzesień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020