Jakie kurtki i windstoppery dla puszystych panów?

Wtorek, 22 Sierpień 2017
Małe Trójmiasto

Jeszcze mamy wciąż lato, ale już teraz warto pomyśleć o zakupie kurtki na jesień i zimę. Lepiej zrobić to teraz i nie czekać aż zrobi się chłodno i mokro. Jak przygotować się na niesprzyjającą aurę i jaką kurtkę kupić, kiedy rozmiarówka zmusza do zakupu ubrań XXL? Na co zwracać uwagę i o czym warto pamiętać, zamawiając windstoppery lub płaszcze na puszystego mężczyznę?

Tak naprawdę nie ma wielu szczególnych różnic między kupowaniem kurtki na ponadwymiarowego mężczyznę a osobę o standardowych rozmiarach. Jest oczywiście parę istotnych rzeczy, ale większość zasad jest taka sama. Najważniejszą z nich jest zaś to, aby kupować ubrania w odpowiednim rozmiarze. Wielu mężczyzn, zwłaszcza tych puszystych, popełnia błąd, kupując zbyt dużą odzież. W przypadku tych szczuplejszych przyczyną jest brak odpowiedniej wiedzy oraz przeświadczenie, że bardziej puchata i większa kurtka będzie cieplejsza. W przypadku tych drugich dochodzi do tego także chęć ukryci swoich kształtów. Tymczasem w ten sposób uzyskuje się efekt przeciwny, potęgujący tylko ciężkość i wielkość sylwetki. Co więcej, to właśnie dobrze dopasowane rozmiarowo ubranie pozwala osiągnąć zamierzony cel i nadać ciału względnej lekkości i dobrego stylu.

Kupując kurtkę, warto zatem w czasie jej przymierzania upewnić się, że linia ramion kurtki pokrywa się z ciałem. Jeśli wykracza ona poza ramiona, to wyraźny znak, że kurtka jest za duża. W czasie mierzenia warto też usiąść, aby sprawdzić, czy jest ona wygodna i czy jej fason oraz rozmiar faktycznie pasują. Dobrze też jeśli mierzymy kurtkę w takim ubraniu, które będziemy zakładać pod nią na co dzień. To pozwoli upewnić się, że dobrze celujemy z rozmiarem i dodatkowy sweter nie sprawi, że zamiast posiadać idealne ubranie będziemy się na przykład męczyć ze zbyt ciasnym zamkiem.

Osobna kwestia to jednak kupowanie kurtki przez internet w sklepach takich jak ModnyDuzyPan.pl. Oczywiście sklep ten, tak jak i wiele innych, posiada również sklep stacjonarny (znajduje się on w Sopocie przy ulicy Rzemieślniczej 8), ale nie każdy będzie mógł odwiedzić go osobiście. Dlatego też nabywając odzież w sieci należy dokładnie sprawdzić własne wymiary. Długość mierzy się tu od miejsca wszycia kołnierza (ale bez niego!) aż do samego dołu wraz ze ściągaczem. Szerokość sprawdza się na wysokości pach, a rękawy od wszycia w okolicy karku do samego końca, także i w tym wypadku ze ściągaczem. Mierzenie należy przeprowadzić na swojej już posiadanej kurtce, koniecznie rozłożonej na płaskiej powierzchni. Po sprawdzeniu można porównać wymiary z tymi, które są zazwyczaj podane na stronach sklepów.

Osobom wymagającym ponadstandardowej rozmiarówki wypada odradzić bardzo puchate kurtki. Niezbyt fortunne będzie również zakupienie egzemplarza zbyt krótkiego, na dodatek ze ściągaczami. Przestrzelić mogą również ci, którzy wybiorą windstoppera lub kurtkę z dużymi, naszywanymi kieszeniami. Oczywiste jest także, że należy unikać pionowych pasków, kraty i tym podobnych wzorów, które spotęgują wrażenie ciężkości i wielkości sylwetki (to dotyczy zwłaszcza osób wysokich, o masywnej budowie ciała). Wbrew pozorom warto za to zainteresować się płaszczami, bo to nie jest wcale ubranie tylko i wyłącznie na osoby szczupłe i wysokie. Osoba puszysta także może w nich dobrze wyglądać. Płaszcz w odpowiednim rozmiarze nada elegancji i ukryje mankamenty sylwetki. Z tego samego powodu dobrym rozwiązaniem są też kurtki sięgające poniżej dolnej linii brzucha, zwłaszcza na poziomie pomiędzy udami a kolanami. Ukryją one brzuch, biodra i pośladki.

Dobrze też przyjrzeć się materiałowi z jakiego wykonana jest kurtka – zarówno po stronie wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Ich jakość i charakter może mieć spore znaczenie dla samopoczucia noszącego. Nieoddychająca, sztuczna tkanina będzie sprzyjać nadmiernemu poceniu się (dla kontrastu – bawełna, spotykana raczej w kurtkach na letni sezon, nie zapewni osłony przed wilgocią, więc nie ma idealnego materiału na każdą okazję).

W porządnej jesiennej i zimowej kurtce liczy się to, aby zapewniała ona odpowiednią osłonę przed warunkami atmosferycznymi. Wiatr, niskie temperatury, deszcz i wilgoć czynią z tego okresu mało przyjemny czas dla każdego. Funkcjonalność kurtki to po odpowiednim rozmiarze podstawowa kwestia przy wyborze tego rodzaju odzieży. Dopasowanie kroju i fasonu do sylwetki nie powinno odbywać się ich kosztem. Na szczęście wybór dziś jest na tyle szeroki, nawet w segmencie mody plus size, że nie powinno być ze znalezieniem odpowiedniego egzemplarza większego problemu.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020