Już tylko 2 mecze do końca ligi

Sobota, 19 Maj 2012
Powiat Wejherowski

W sobotę 19 maja została rozegrana 28 kolejka spotkań III Ligi Bałtyckiej. Trzy najlepsze zespoły cały czas walczą o to, który z nich awansuje do II ligi. Obecna kolejka nadal nie pokazał, która z drużyn jest najlepsza.

Orkan Rumia grał na wyjeździe z zaprzyjaźnioną Kaszubią Kościerzyna. Długo utrzymywał się wynik bezbramkowy. W 65 minucie gola zdobył Jakub Kaszuba. Taki wynik dawał gospodarzom szanse na utrzymanie się w lidze. Na kilka minut przed końcem meczu rumianie zdobyli bramkę wyrównującą. W 91 minucie Orkan zdobywa zwycięską bramkę. Dzięki temu zwycięstwu piłkarze z Rumi utrzymali się na pozycji lidera.

Gryf Wejherowo wybrał się do Tczewa by zagrać ze swoim imiennikiem. Z analizy tabeli ligowej można stwierdzić, że żółto-czarni nie powinni mieć problemów z pokonaniem ostatniej drużyny. Wejherowianie potrzebowali 30 minut na strzelenie pierwszej bramki, gola zdobył Michał Fidziukiewicz. Dwie minuty później wynik podwyższył Mateusz Toporkiewicz. Przed przerwą gryfici zdołali jeszcze umocnić swoją pozycję i strzelili 3 bramkę. W drugiej połowie piłkarze z Tczewa starali się odrobić straty i strzelili 2 bramki. Drużyna ze Wzgórza Wolności jednak nie dała się i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:4.

Należy zaznaczyć, że Kotwica również odniosła zwycięstwo. Piłkarze z Kołobrzegu wygrali 2:1 z Pogonią Barlinek. Zwycięska bramka padła z rzutu karnego w doliczonym czasie gryf. Sytuacja w tabeli bez zmian prowadzi Orkan Rumia przed Kotwicą i Gryfem Wejherowo.

Kaszubia Kościerzyna - Orkan Rumia 1:2

Gryf 2009 Tczew - Gryf Wejherowo 2:4